Materiał Partnera Jak firma transportowa może być pomocna w budownictwie?

Jak firma transportowa może być pomocna w budownictwie?

Podczas realizacji niektórych prac budowlanych niezbędne jest skorzystanie z usług firm transportowych. W szczególności jest to istotne w momencie, gdy potrzebujemy przetransportować maszyny budowlane lub materiały służące na placach budowy. Zazwyczaj nie posiadamy własnych pojazdów, które moglibyśmy wykorzystać do przewożenia dużych sprzętów. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy transportowej, która zajmuje się przewożeniem rzeczy o dużych gabarytach.

Transport maszyn budowlanych

Prace budowlane często wymagają od nas przewożenia różnego rodzaju rzeczy. Oczywistym jest, że musimy dostarczyć budowlańcom materiały służące do budowania obiektów. Poza tym niezbędne jest przewiezienie na miejsce budowy maszyn, którymi będą posługiwać się budowlańcy. Kłopotów z tym może nie być w przypadku korzystania z maszyn, które posiadają własny napęd i istnieje możliwość dojazdu nimi na wskazany adres. Problemy mogą pojawić się w sytuacji, gdy niezbędne nam maszyny budowlane nie są wyposażone we własny układ napędowy. W takiej sytuacji koniczne jest ich przewiezienie za pośrednictwem innych środków transportu. Maszyny takie jak koparka, ładowarka, czy spycharka mają duże rozmiary, a co za tym idzie, ich transport jest skomplikowany.

W sytuacji, gdy nie mamy możliwości samodzielnego przetransportowania dużych maszyn budowlanych na plac budowy, należy skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która będzie potrafiła zrealizować to zlecenie. Dla firmy Spectrans z Andrespolu w województwie Łódzkim transport maszyn budowlanych nie stanowi większego problemu. Firma transportowa posiadająca odpowiednie pojazdy do przewożenia sprzętów budowlanych pomóc, jednakże w celu realizacji takiego transportu niezbędne są stosowne pozwolenia. Pozwolenia są konieczne, ponieważ specjalistyczny transport niskopodwoziowy przewożący maszyny budowlane jest zaliczany do tzw. transportu ponadgabarytowego, a całość przekracza dopuszczalne normy zapisane w prawie. Taki transport dodatkowo musi być w asyście samochodu z pilotem, a przewożona maszyna koniecznie musi być odpowiednio zabezpieczona.

Korzyści wynikające ze współpracy budowlańców z firmą transportową

Korzystanie z usług firmy transportowej może przynieść wiele korzyści osobom na placu budowy. Dzięki temu, że będziemy mieli dostarczone maszyny budowlane na czas, nie będzie potrzeby zamawiania zastępczych maszyn. Poza tym prace budowlane będą mogły zostać zrealizowane bez żadnych opóźnień. Kolejnym plusem wynikającym ze współpracy budowlańców z firmą transportową jest możliwość przewożenia innych rzeczy na plac budowy. Firmy przewozowe ponadto zajmują się jeszcze takimi rzeczami jak transport materiałów budowlanych, czy transport kontenerów. A jak wiadomo, te rzeczy również są niezbędne na każdym placu budowy. 

Opracowanie:

Krzysztof Skołd Spectrans

Zielona Góra , Główna 83

Podziel się