Artykuł sponsorowany Jak dobrać nadstawkę do palety?

Jak dobrać nadstawkę do palety?

Dzięki nadstawkom paletowym ze zwykłej palety drewnianej zrobić możemy pojemna i solidną skrzynię. Skrzynia taka sprawdzi się m.in. w przypadku składowania i przewożenia dużej ilości drobnych przedmiotów albo też towarów wrażliwych na uszkodzenia. Nic zatem dziwnego, że nadstawki stały się elementem tak powszechnie wykorzystywanym we współczesnej logistyce.

Lista korzyści, jakie wynikają ze stosowania nadstawek paletowych, jest długa. Oprócz ochrony towarów wymagających szczególnego zabezpieczenia, wspomnieć warto choćby o tym, że powtarzalne wymiary pozwalają na stabilne układanie jednej skrzyni na drugiej. W ten sposób optymalnie wykorzystamy przestrzeń dostępną w magazynie albo kontenerze. Kiedy natomiast nadstawki nie będą używane, można szybko złożyć je, maksymalnie zaoszczędzając miejsce. Właściwości te pozwalają na obniżenie kosztów, co ma kluczowe znaczenie w logistyce.

Aby nadstawki mogły zapewnić nam te korzyści, muszą być jednak odpowiednio dobrane do palet – podkreśla przedstawiciel firmy SCANDPOL, producenta palet drewnianych.

Dobieranie właściwych nadstawek do palet drewnianych

Pierwszą kluczową kwestią są wymiary palety. Jeśli nadstawka nie będzie do nich dostosowana, nie zapewni stabilności i nie zabezpieczy ładunku. Na szczęście nadstawki produkowane są w różnych rozmiarach, także na specjalne zamówienia, nie powinno więc być z tym problemu.

Pod uwagę wziąć należy również ciężar ładunku. Pamiętajmy, że dostosowany do niego musi być nie tylko rodzaj palety, ale również rodzaj nadstawki paletowej. Nadstawka musi cechować się odpowiednią wytrzymałością, inaczej dojść może do jej uszkodzenia podczas transportu.

Częstotliwość użytkowania także ma znaczenie. Jeśli z nadstawek korzystać będziemy często, wybierzmy bardziej wytrzymałe wersje, które posłużą nam przez długi czas. Szczególnie wtedy, gdy towary transportujemy na duże odległości.

Podsumowując, nadstawki paletowe stanowią element wyposażenia logistycznego, którego użyteczności nie sposób przecenić. Skutecznie chronią nawet bardzo wrażliwy ładunek i pomagają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie i w pojeździe dostawczym. Należy jednak świadomie dobierać rodzaj nadstawek do konkretnego zadania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas