Materiał Partnera Do jakich zadań firma transportowa Detransgo używa wywrotek?

Do jakich zadań firma transportowa Detransgo używa wywrotek?

Usługi transportowe realizowane są za pomocą rozmaitych pojazdów. Tymi mogą być np. pojazdy ciężarowe wyposażone w naczepy z plandeką. Jednak do niektórych zadań lepiej sprawdzą się wywrotki. Wykorzystuje się je przede wszystkim do przewodu ładunków sypkich, takich jak piasek, żwir, a nawet gruz. Używają ich kierowcy firmy Detransgo z Lipna. Zobacz, czym wyróżniają się wywrotki i jakie jest ich zastosowanie.

Transport wywrotką – czym się wyróżnia?

Wywrotka to jeden z najczęściej stosowanych typów pojazdów w branży transportowej. Za jej pomocą przewozi się np. materiały sypkie, płynne oraz kawałkowe. Z wywrotek korzysta także firma transportowa Detransgo. Takie pojazdy wyróżniają się tym, że mają one skrzynię załadunkową i specjalne zawiasy. Dzięki nim możliwe jest otwarcie burty oraz przechylenie skrzyni do tyłu lub na bok. Taka budowa sprawia, że mamy łatwy dostęp do towaru, a problemów nie ma także podczas załadunku i rozładunku.

Wywrotki mogą też różnić się np. sposobem otwierania. Przewoźnicy wykorzystują wywrotki jednostronne, dwustronne oraz trójstronne. Różnice między nimi polegają na możliwości otworzenia różnej liczby ścian. Ponadto dzieli się je na ciężkie, półciężkie, lekkie i ultralekkie. To oczywiście wynika z tego, jak ciężki materiał mogą przewozić.

Usługi transportowe – w jaki sposób wykorzystuje się wywrotki?

Firma transportowa Detransgo wykorzystuje wywrotki przede wszystkim do przewożenia materiałów budowlanych. Mowa tu głównie o piasku, żwirze, ziemi i gruzie. To nie wszystkie materiały, jakie transportuje się za pomocą takich pojazdów. Oprócz tego mogą być one użyte do przewozu innych sypkich materiałów budowlanych, a także towarów o innej charakterystyce, w tym suchego betonu czy też elementów budowlanych. Firma Detransgo z Lipna oferuje usługi transportowe wywrotką także podczas rozbiórki. Wówczas wywrotki służą do wywożenia odpadów budowlanych poza teren budowy.

Wspomniane pojazdy używane są również do świadczenia innych usług transportowych. Dotyczy to np. branży rolniczej, gdzie za pomocą wywrotek przewozi się płody rolne (np. ziarna, ziemniaki). Przy wyborze wywrotki należy zwrócić uwagę na jej szczelność. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zminimalizowanie strat przewożonych produktów.

Pozostałe usługi transportowe świadczone przez firmę Detransgo

Wspomniana wcześniej firma transportowa do realizacji swoich usług wykorzystuje nie tylko wywrotki, lecz również inne pojazdy. Tym jest naczepa z plandeką typu firanka. Dzięki niej można przewozić towary opakowane, materiały budowlane i spożywcze. Zastosowanie takich pojazdów ma wiele zalet. Przede wszystkim zostaje skrócony czas potrzebny na załadowanie i rozładowanie przestrzeni ładunkowej. Wynika to ze sposobu otwierania naczepy. W takich pojazdach wystarczy odsunąć plandekę i mamy dostęp do towarów znajdujących się w środku.

Opracowanie:

Podziel się