Materiał Partnera Dlaczego warto wynająć autokar na ślub?

Dlaczego warto wynająć autokar na ślub?

Organizacja ślubu to niełatwe zadanie. Wielu osobom tygodniami spędza sen z powiek, dlatego dobrze jest dopiąć wszystko na ostatni guzik. Czy Młoda Para powinna załatwić gościom weselnym transport? Choć zdania na ten temat są podzielone, większość przyszłych nowożeńców wie, że jest to w dobrym tonie. Kiedy warto wynająć autokar i jaki wybrać, aby był bezpieczny i wygodny?

Kiedy warto się zdecydować?

Niektóre śluby są organizowane w tym samym miejscu, co przyjęcie weselne, dlatego nie ma problemu z transportem gości. Niestety, w większości przypadków ślub odbywa się w urzędzie lub kościele, a miejsca te mogą być znacznie oddalone od sali weselnej. Oczywiście każdy z gości może załatwić sobie transport we własnym zakresie, lecz będzie to dla nich wyjątkowo problematyczne. Szczególnie wtedy, kiedy goście nie są miejscowi i nie mają w danej miejscowości znajomych, którzy zaoferowaliby im darmową podwózkę. Wynajęcie autokaru to przede wszystkim uprzejmość ze strony Pary Młodej.  Nie jest to konieczność, lecz z pewnością rozwiąże wiele problemów i usprawni przejazd z urzędu lub kościoła na salę weselną.

Jaki autokar wybrać?

Większość wesel odbywa się w sezonie letnim, dlatego autokar powinien być przede wszystkim wyposażony w sprawną klimatyzację. Nawet wtedy, kiedy przejazd nie będzie trwał długo, podróż w pojeździe bez klimatyzacji może być dla gości katorgą. Autokary szybko się nagrzewają i już po kilku minutach może panować w ich wnętrzu zaduch. Pamiętaj, że wszyscy będą mieli na sobie wyjątkowe kreacje, a każda kobieta przyjdzie w makijażu. W takiej sytuacji raczej każdy wolałby uniknąć siedzenia w nieklimatyzowanym autokarze i pocenia się. Jeśli poszukujesz autokaru, który będzie wyposażony w sprawną klimatyzację, zadbany i bezpieczny – skorzystaj z oferty firmy Masuria Bus. Goście z pewnością docenią, że Młoda Para dba o ich komfort oraz bezpieczeństwo.

Jak zorganizować przejazd?

Wynajem autokaru wiele zalet. Oprócz łatwiejszego i wygodniejszego dojazdu dochodzi również kwestia czasu przybycia gości na salę weselną. Kiedy goście organizują przejazd we własnym zakresie, często pojawiają się w miejscu imprezy dość chaotycznie. Zdarza się, że Para Młoda musi czekać bardzo długo, aż wszyscy dotrą na miejsce. W przypadku przejazdu wynajętym autokarem problem ten znika i wszyscy docierają do restauracji w tym samym czasie. W kwestii organizacji przejazdu trzeba pamiętać o jednym ważnym elemencie – warto wysłać z gośćmi zaufaną osobę, która nimi pokieruje np. jednego ze świadków lub rodziców.

Opracowanie:

Masuria Bus

Ełk , Chopina 16 lok. 12

Podziel się