Materiał Partnera Dlaczego powinniśmy wybierać licencjonowany przewóz osób?

Dlaczego powinniśmy wybierać licencjonowany przewóz osób?

Współcześnie mamy do wyboru wiele opcji, jeżeli chcemy się przemieścić w inne miejsce. Dostępność różnych aplikacji i ilość firm na rynku są naprawdę imponujące. Część z nich oferuje przejazdy nawet za kilka złotych. Jednak powinniśmy się zastanowić, czy ta forma jest zawsze dla nas bezpieczna? Co, jeżeli za kierownicą siedzi kierowca bez odpowiednich zdolności i obycia za kółkiem, a przede wszystkim bez licencji? Wtedy może spotkać nas jakaś nieprzyjemna sytuacja, której niewątpliwie chcielibyśmy uniknąć.

Kierowcy z licencją są gwarancją bezpieczeństwa

Decydując się, na przejazd z licencjonowanym kierowcą mamy pewność, że dotrzemy bezpiecznie na miejsce. Ponieważ jest on po szkoleniach, testach i posiada świadectwo o niekaralności. Jego samochód musi przechodzić regularne przeglądy oraz inne badania. Wybierając podróż z przypadkowym przewoźnikiem, który często jest właścicielem kiepskiej jakości auta, podejmujemy duże ryzyko. Dlatego, jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu i życiu, to powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych firm, które mają odpowiednie uprawnienia.

Na co zwrócić uwagę zamawiając taksówkę?

Najpewniejszym sposobem jest zamówienie taxi telefonicznie. Jednak najpierw, powinniśmy sprawdzić na stronie internetowej firmy w galerii zdjęć, czy jej auta posiadają m.in. napis Taxi na dachu, logo firmy na bocznych drzwiach oraz hologram z numerem licencji na przedniej szybkie i numer boczny. Dzięki temu, jeżeli nasza podróż będzie niekomfortowa, to możemy zadzwonić do Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców danego urzędu miasta i złożyć skargę na przewoźnika.

Co jest jeszcze ważne przy wyborze taxi?

Zawsze powinniśmy pamiętać o ustaleniu ceny orientacyjnej przed przyjazdem. W ten sposób unikniemy zdenerwowania, gdy podczas wysiadania usłyszymy zbyt wysoką kwotą.  Niestety takie sytuacje miewają miejsce, gdy wybierzemy się np. na wakacje, a kierowca przewiezie nas okrężną drogą.  Dlatego zawsze stawiajmy na profesjonalne przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest Euro-Taxi 19625. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek. Na jego stronie internetowej znajduje się przejrzysty cennik i informację o oferowanych udogodnieniach. Działa na terenie Jelenia Góra – Szklarska Poręba i posiada wszystkie uprawnienia, a zatrudnieni tam kierowcą zawsze są uprzejmi i chętnie służą pomocą podróżującym z bagażami oraz niepełnosprawnym. Co więcej, ich samochody są zawsze czyste i posiadają klimatyzacje. Te wszystkie aspekty sprawiają, że nasza podróż minie bezpiecznie.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas