Materiał Partnera Czym wyróżniają się najlepsze firmy międzynarodowego transportu samochodów?

Czym wyróżniają się najlepsze firmy międzynarodowego transportu samochodów?

Import i eksport samochodów osobowych w Polsce z każdym rokiem rośnie, zarówno w sektorze pojazdów rynku pierwotnego (auta fabrycznie nowe), jak i też tego wtórnego (pojazdy używane). Nie byłoby to jednak możliwe bez specjalistycznych firm, które zajmują się międzynarodowym transportem produktów motoryzacyjnych. Dowiedz się, czym wyróżniają się najlepsze z nich.

Współpraca z różnymi grupami klientów

Najlepsze firmy międzynarodowego transportu samochodów, przede wszystkim wyróżniają się szerokim zakresem współpracy z różnymi podmiotami krajowymi, a także zagranicznymi. Mowa zarówno o klientach indywidualnych, jak i biznesowych. Do drugiej z tych grup zaliczyć zaś należy przede wszystkim: brokerów samochodowych, dealerów motoryzacyjnych, salony samochodowe, komisy aut, zakłady mechaniki pojazdów, a także stacje demontażowe, czy firmy leasingowe.

Nowoczesne i bezpieczne autolawety

Sprawny transport samochodów osobowych np. z Niemiec, polega przede wszystkim na ich bezpiecznym tranzycie. To zapewniają nowoczesne pojazdy ciężarowe ze specjalnymi naczepami, które wyróżniają się swoją dwukondygnacyjną konstrukcją. W przypadku małych aut miejskich, najlepsze firmy, są w stanie jednorazowo przewieźć nawet 10 pojazdów, które umieszczane są na specjalnych, bardzo stabilnych i zabezpieczanych platformach. Budowane są one nawet nad kokpitem TIR-a!

Innowacyjne metodologie logistyczne

Dobra firma transportu międzynarodowego pojazdów osobowych, która współpracuje również z fabrykami wytwórczymi aut fabrycznie nowych, musi wyróżniać się stosowaniem innowacyjnych metodologii logistycznych, które pozwalają sprostać nawet działaniom transportu intermodalnego (np. przejmowanie samochodów, które przybywały na polskie wybrzeże Morzem Bałtyckim). Mowa np. o satelitarnym prowadzeniu kierowców przez spedytorów, o specjalistycznych urządzeniach GPS, czy też o tworzeniu przed przewozami, prawdziwych projektów transportowych, precyzyjnie określających trasę przejazdu, czy też kosztorys.

Przykład nowoczesnej i doświadczonej firmy – BIK TRANSPORT

Jedną z najlepszych polskich firm transportujących – import i eksport – samochodów osobowych, w tym luksusowych oraz terenowych oraz dostawczych, jest przedsiębiorstwo BIK TRANSPORT. Wyróżnia się ono posiadaniem proekologicznych ciągników siodłowych z autolawetami, które spełniają normy spalania EURO IV oraz V i VI. Warto przy tym podkreślić, że firma ta jest otwarta na obsługę różnych typów klientów – również tych indywidualnych! Z pełną ofertą przedsiębiorstwa, warto zapoznać się na jego dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:

B i K Beata Duda

Aleksandrów Łódzki , Wojskiego 6

Podziel się