Materiał Partnera Czym powinna wyróżniać się dobra firma przeprowadzkowa?

Czym powinna wyróżniać się dobra firma przeprowadzkowa?

Przeprowadzenie domu, mieszkania czy biura jest zagadnieniem powszechnym. Większość osób czy firm spotyka się z potrzebą takiej usługi. W miarę przebywania w jednej nieruchomości rozwijamy się, nasze potrzeby i dobytek wzrastają, a „pomieszczenia kurczą się”. Efektem tego jest przeprowadzka. Z uwagi na gabaryty mebli oraz mnogość towarzyszących nam przedmiotów, nie jest to łatwe zadanie. Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Podstawowym kryterium w wyborze firmy jest zaufanie, jakim musimy obdarzyć zleceniobiorcę. Firma transportowa świadcząca usługi przeprowadzkowe powinna:

  • Mieć nieposzlakowaną opinię
  • Być terminowa
  • Dysponować zespołem tragarzy
  • Mieć doświadczenie w zakresie przeprowadzek różnego rodzaju.

Cały nasz dobytek bowiem musi dotrzeć na czas, w niezniszczonej formie. Terminowość jest istotnym parametrem, gdyż często przeprowadzka związana jest z kosztownym przestojem działania biura czy koniecznością opuszczenia najmu w określonym czasie.

Najważniejsza jest rzetelność i odpowiedzialność za powierzone mienie

Zdarza się, że nowy nabywca lub najemca nieruchomości w tym samym czasie, z podobnych względów, będzie chciał się wprowadzić. Opóźnienia mogą tutaj być kłopotliwe i kosztowne. Często w trakcie odsuwania gabarytowych mebli, czy urządzeń znajdują się wcześniej zagubione fanty. Uczciwość i rzetelność firmy przeprowadzkowej jest tutaj kluczowym elementem.

Dobra firma przeprowadzkowa, taka jak przykładowo firma Arkadiusz Kulik Usługi Transportowe, dysponuje odpowiednim zespołem tragarzy, którzy sprawnie i uważnie przeniosą i zabezpieczą w aucie nasz dobytek. Sprawdzona i doświadczona firma przeprowadzkowa na stanie będzie mieć akcesoria w postaci pasów dla większych gabarytów, czy wózek transportowy. Zlecający powinien mieć zapewnioną kompleksową usługę przeprowadzki i nie musieć brać w niej udziału.

Przewożone przedmioty powinny być właściwie zabezpieczone.

Kwestia pakowania w kartony i osłonięcia większych przedmiotów poprzez oklejenie lub foliowanie jest kwestią do uzgodnienia, często podstawowe zabezpieczenie wykonuje zlecający usługę. Jednak już obowiązek bezpiecznego przeniesienia, podróż i wniesienie rzeczy w nienaruszonym stanie leży po stronie przewoźnika. Meble powinny być ustawione stabilnie, od brzegu do brzegu ścian skrzyni ładunkowej bez możliwości ruchu. Fronty dekoracyjne powinny być przełożone dyktą i zabezpieczone taśmą klejącą.

Delikatne urządzenia RTV i AGD powinny być odpowiednio opakowane, umieszczone w odseparowanym miejscu na palecie, bez możliwości obijania się o inne przedmioty. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość obłożenia obudów styropianem. Jeżeli przedmioty są spinane pasami, powinny być dodatkowo zabezpieczone ochraniaczami narożnikowymi zakładanymi pod pasy w narożnikach obudów oraz nieściskane zbyt mocno.

Aby przeprowadzka przebiegła bezproblemowo i bez strat wybierzmy sprawdzoną, najlepiej z polecenia firmę.

Opracowanie:

Arkadiusz Kulik Usługi Transportowe

Police , Odrzańska 8 lok. 6

Podziel się