Materiał Partnera Czym powinien charakteryzować się bus do przewozów międzynarodowych?

Czym powinien charakteryzować się bus do przewozów międzynarodowych?

Podróże poza granice kraju stają się coraz bardziej popularne. Polacy wyjeżdżają z wielu powodów, na przykład w celach turystycznych lub zarobkowych. W przypadku większej grupki najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie busa. Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru firmy transportowej, aby mieć pewność, że podróż będzie komfortowa i bezpieczna?

Bezpieczeństwo

To właśnie ono powinno być priorytetem firm przewozowych. Na bezpieczeństwo ma wpływ wiele czynników, jednak najważniejsze z nich to:

  • Ubezpieczenie pojazdu – każdy bus powinien mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC. Przydatna na trasie jest również polisa assistance.
  • Doświadczenie kierowcy – jest ono nie tylko stażem pracy za kółkiem, ale również odpowiedzialnym podejściem do prowadzenia pojazdu. Kierowca powinien być odpowiednio wykwalifikowany, ostrożny i wypoczęty przed wyruszeniem w trasę.
  • Stan pojazdu – ważny przegląd techniczny to nie wszystko. Auta powinny przechodzić kontrolę przed każdą podróżą. Dotyczy to przede wszystkim sprawdzenia ich ogólnego stanu oraz uzupełnienia płynów eksploatacyjnych.

Firmą, która stawia dobro klienta na pierwszym miejscu, jest między innymi Inter-Bus, której siedziba znajduje się w miejscowości Mirostowice Dolne na terenie województwa lubuskiego.

Niezwykle istotnym elementem podczas wypożyczenia busa, jest podpisanie umowy. Jej treść powinna być klarowna i zrozumiała dla wszystkich stron. Dokument ten chroni zarówno firmę transportową, jak i podróżujących pasażerów. Jej treść powinna być przed podpisaniem uważnie przeczytana, gdyż w razie jakichkolwiek problemów zawsze można zgłosić reklamację.

Wyposażenie pojazdów

Dobry bus to również taki, którym jazda jest komfortowa. Zwłaszcza wtedy, kiedy na podróżnych czekają setki, a nawet tysiące kilometrów. W okresie letnim niezwykle ważna jest sprawna klimatyzacja, która przyniesie ulgę w czasie upału. Fotele muszą być wygodne, a jeśli trasa trwa dłużej niż kilkanaście godzin – dobrze, jeśli byłaby opcja chociaż częściowego ich położenia. Każdy pasażer musi mieć wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby siedzieć w wygodnej pozycji.

Dodatkowe udogodnienia występują zwykle w postaci odtwarzacza DVD, lodówki, nagłośnienia oraz ogrzewania postojowego. I choć przed wyruszeniem w trasę, dodatki takie jak np. sprawne radio z odtwarzaczem płyt CD lub przyciemniane szyby wydają się mało istotne, w czasie wielogodzinnej jazdy z pewnością zostaną docenione.  Bus powinien mieć też wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie bagaże.

Opracowanie:

Inter-Bus Przewóz Osób Anna Paszta

Mirostowice Dolne , Osiedle 25

Podziel się