Artykuł sponsorowany Czym jest transport drobnicowy?

Czym jest transport drobnicowy?

Transport drobnicowy to jedna z usług firm transportowych polegająca na przewożeniu niewielkich towarów czyli tak zwanych ładunków częściowych. Mowa tu o produktach przetworzonych lub gotowych oraz opakowanych wyrobach, których nie można dzielić w czasie przeładunków, ponieważ każde opakowanie musi dać się zważyć, jak również policzyć. Co jeszcze warto wiedzieć na temat transportu drobnicowego? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Charakterystyka transportu drobnicowego i rodzaje ładunków w transporcie drobnicowym

Do cech charakterystycznych transportu drobnicowego należą nie tylko niska waga jednostkowa umożliwiająca jednostkowanie (czyli łączenie różnych partii w jeden większy ładunek np. na palecie), a także posiadanie wielu rozproszonych nadawców oraz odbiorców paczek, jak również zróżnicowane typy oraz kształty opakowań. Ładunki drobnicowe są też transportowane w różnych opakowaniach obejmujących m.in. klatki, skrzynie, beczki, worki, kartony, kosze, butle, bębny czy balony. Wysokiej jakości usługi z zakresu transportu drobnicowego znajdą Państwo w bogatej ofercie firmy Bart-Impex Transport należącej do Bartłomieja Kmon.

Odpowiednie opakowania w transporcie drobnicowym

Jeśli chodzi o transport drobnicowy zarówno krajowy, jak i międzynarodowy, to wymaga on zachowania wielu środków ostrożności z uwagi na większe ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia transportowanych towarów w trakcie przewozu wskutek m.in. mechanicznych uszkodzeń spowodowanych nieprawidłowym obchodzeniem się z paczką, zagrożeń klimatycznych takich jak np. śnieg czy deszcz, a także zagrożeń chemicznych czy biologicznych takich jak przedostające się do wnętrza paczki owady, bakterie czy grzyby lub innego rodzaju niebezpieczeństwa w postaci zalania, uszkodzenia w pożarze czy zabrudzenia towaru.

Te wszystkie wyżej wymienione zagrożenia sprawiają, że firmy transportowe oferujące transport drobnicowy stawiają przede wszystkim na pełne bezpieczeństwo, dbając o dobór najodpowiedniejszych w danych przypadku opakowań, które muszą także być starannie i precyzyjnie dostosowane do wymiarów, wagi, specyfiki i rodzaju materiału wykonania transportowanych ładunków, a także o ostrożny i dokładnie zaplanowany przewóz.

Jeśli mowa o opakowaniach stosowanych do transportu drobnicowego, to muszą one spełniać także szereg wymogów i zadań obejmujących właściwą ochronę towarów przed oddziaływaniem substancji chemicznych oraz czynników atmosferycznych, a także zapewnienie uproszczonego oznakowania, przeładunku, załadunku i rozładunku, magazynowania, jak również umożliwienie tworzenia jednostek zbiorczych, bezproblemowego zidentyfikowania nadawcy i odbiorcy danych ładunków oraz wskazywania zawartości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas