Materiał Partnera Czym charakteryzuje się dobra firma transportowa?

Czym charakteryzuje się dobra firma transportowa?

Każdy producent zlecając transport swoich towarów, chciałby mieć pewność, że dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Z tego powodu wybór odpowiedniej firmy przewozowej może być sporym wyzwaniem. Należy zwracać uwagę nie tylko na ceny i wyposażenie danego przedsiębiorstwa, ale także przestrzeganie przepisów prawa i dobrze zorganizowaną pracę oraz wielkość floty. Po czym można rozpoznać najlepsze firmy transportowe?

Przestrzeganie przepisów prawa

Na pierwszy ogień zawsze należy przyjrzeć się temu, czy dane przedsiębiorstwo działa zgodnie z prawem. W ten sposób można uniknąć wielu kłopotów i nieporozumień. Rzetelna firma transportowa to przede wszystkim:

  • Umowa – na wykonanie usług zawsze powinna być podpisywana umowa, której zadaniem jest zabezpieczenie obu stron. Jeśli usługodawca nie przedstawia klientowi umowy, lepiej omijać go szerokim łukiem, zwłaszcza wtedy, kiedy dodatkowo żąda opłaty z góry. Co więcej, każdą umowę warto przeczytać od początku do końca.
  • Licencje – w zależności od oferowanych sposobów transportu, firma powinna posiadać stosowne licencje.
  • Kierowcy – każdy kierowca musi być odpowiednio wykwalifikowany i przeszkolony w zakresie bezpiecznego transportu towarów, które przewozi. Szczególnie w przypadku materiałów niebezpiecznych, czyli tzw. transportu specjalnego.

Jedną z polecanych firm działających zgodnie z przepisami jest A&Z Transport - Logistyka, której główna siedziba znajduje się w Stęszewie nieopodal Poznania. Posiada nie tylko wszystkie uprawnienia i odpowiednio wykwalifikowanych kierowców, ale także duża ilość ładownych pojazdów oraz odpowiednio zorganizowany i sprawny sposób działania.

Pojazdy i zorganizowana praca

Właściwa organizacja pracy to również jeden z kluczowych elementów świadczących o tym, że dana firma transportowa będzie godna uwagi i polecenia:

  • Punktualność – to właśnie na nią wpływa właściwie zorganizowana praca. Powinna przebiegać w sposób dynamiczny i sprawny przez cały okres trwania umowy, czyli od momentu załadunku towaru u nadawcy, aż do rozładowania u odbiorcy.
  • Podejście do klienta – zawsze musi być indywidualne i dostosowane do jego potrzeb.
  • Profesjonalizm – wśród usług związanych z transportem i spedycją nie ma miejsca na amatorszczyznę. Wszystkie usługi powinny być świadczone na najwyższym poziomie, a przedsiębiorstwo musi mieć na koncie wielu zadowolonych klientów.

Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość pojazdów, ale także ich ilość. Szczególnie w przypadku większej ilości towarów, obejmującego kilka pojazdów jednocześnie. Pozwoli to na jednorazowy, szybki i sprawny transport do miejsca docelowego.

Opracowanie:

A & Z Transport-Logistyka Sp. z o.o. Transport krajowy i międzynarodowy

Stęszew , Powstańców Wielkopolskich 51

Podziel się