Materiał Partnera Czy przy pomocy busa można wozić paczki do Anglii?

Czy przy pomocy busa można wozić paczki do Anglii?

Wielu Polaków związało swoją przyszłość na stałe z Wielką Brytanią. Nie znaczy to jednak, że nic nie łączy ich z Polską – wielu z nich pozostawiło tu rodziny, a także polskie specjały, których brak na angielskich stołach. Usługi kurierskie mogą być drogie, dlatego innym sposobem na wysyłkę paczek do Anglii jest skorzystanie z transportu drogowego. Czy przy pomocy busa można wozić paczki do Anglii? Jak zmieniła się sytuacja po Brexicie?

Przewóz paczek i przesyłek door to door do Anglii

Jeśli chcemy wysłać z Polski paczkę do Anglii, możemy skorzystać z usług poczty lub firm kurierskich. O ile w przypadku kurierów paczki zwykle odbierane są bezpośrednio z naszego domu, o tyle w przypadku poczty musimy udać się do punktu i nadać paczkę samodzielnie. Koszty mogą nas jednak zdziwić: w przypadku niewielkiej paczki o wadze 25 kg, zapłacimy około 140-160 zł za usługę kurierską. Koszt wysyłki pocztą wyniesie nas nawet 200 zł za przesyłkę ekonomiczną o wadze do 20 kg i nawet 250 zł za wysyłkę priorytetową.

Tymczasem przewóz przesyłek i paczek do Anglii przy pomocy busa to koszt od 120 zł za przesyłkę do 25 kg i cena ustalana indywidualnie w przypadku przesyłek niestandardowych lub stałego zaopatrzenia, na przykład sklepów. Paczki odbierane są bezpośrednio z naszego domu oraz dostarczane pod wskazany adres w Wielkiej Brytanii, w ciągu zaledwie 4 dni roboczych. Taką usługę oferuje firma transportowa Beska Travel, która działa na terenie województwa dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Wystarczy jedynie przygotować przesyłkę, a następnie czekać na odbiór. W ciągu następnych kilku dni roboczych paczka dotrze nieuszkodzona do adresata, bezpośrednio pod wskazany adres.

Jakie artykuły można przewozić busem do Anglii po Brexicie?

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe zasady dotyczące wwożenia produktów, szczególnie spożywczych, z terenu Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. Co ważne, nie zmieniły się jednak zasady przewozu paczek do Anglii – nadal można przywozić na własny użytek produkty pochodzenia zwierzęcego, np. mięso, nabiał, jaja, ryby i miód pochodzące z państw członkowskich. Przewóz produktów spożywczych do Wielkiej Brytanii z Polski jest dozwolony. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku przewozu produktów pochodzenia zwierzęcego z UK do Polski – w tym przypadku do Unii Europejskiej nie wwieziemy żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego pochodzących z UK.

Nie ma również problemu, by przewieźć busem przesyłki o znacznych gabarytach, np. sprzęt AGD i RTV. Po spełnieniu odpowiednich warunków można również przewozić zwierzęta domowe, także bez właściciela. Niezbędne jest jedynie odrobaczenie (w przypadku psów), szczepienie przeciwko wściekliźnie (psów i kotów), a także prawidłowe oznakowanie zwierzęcia za pomocą mikro chipa. Niezbędnym dokumentem jest również paszport, w którym znajdą się adnotacje od lekarza weterynarii. Podczas podróży zwierzę musi przebywać w klatce lub transporterze, dzięki czemu spędzi podróż bezpiecznie i bez zbędnego stresu.

Podziel się