Materiał Partnera Co warto wiedzieć o wynajmie firmy transportowej.

Co warto wiedzieć o wynajmie firmy transportowej.

Transport samochodowy od dawien dawna jest bardzo ważną kategorią usługową. Kiedy posiadamy własną firmę i potrzebujemy kogoś do przewozu naszych towarów lub po prostu planujemy jakąkolwiek przeprowadzkę, warto skorzystać z usług firmy transportowej, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku, a my nie będziemy musieli mieć wszystkiego na głowie.

Usługa transportowa a przeprowadzkowa

Decydując się na zatrudnienie firmy transportowej, musimy wziąć pod uwagę to, w jakim celu jej potrzebujemy, ponieważ transport i przeprowadzka to nie jest dokładnie ten sam rodzaj usługi, na co niestety wielu z nas nie zwraca uwagi. Różnica pomiędzy tymi dwoma kategoriami sprowadza się do faktu, iż usługa transportowa polega tylko na przewiezieniu danego towaru z punktu do punktu- nawet w przypadku przeprowadzki i nie ma możliwości skorzystania z pomocy przy wnoszeniu czy wynoszeniu np. naszych ciężkich mebli, a usługa przeprowadzkowa już tą opcję posiada, bowiem to pracownicy firmy są za to odpowiedzialni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

  • Umowa i bezpieczeństwo - Bardzo ważną sprawą przy wyborze firmy świadczącej usługi transportowe jest to czy ma ona w swoim zakresie ubezpieczenie na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń przewożonych rzeczy. Ważne jest także podpisanie umowy pomiędzy nami a firmą, co umożliwi nam zgłaszanie ewentualnych reklamacji.
  • Oferta firmy - Kolejnym elementem jest zapoznanie się szczegółowo z ofertą firmy transportowej, ponieważ nie każda firma spełni nasze oczekiwania co do transportu ,gdy na przykład mamy do przewiezienia towar gdzieś za granicę dlatego, że nie wszyscy zagwarantują nam taką usługę.
  • Flota transportowa - Przy zatrudnianiu firmy transportowej powinniśmy sprawdzić, jaką flotą pojazdów dysponuje dana firma, w jakim stanie są jej samochody oraz czy posiadają aktualne przeglądy oraz ubezpieczenie OC.
  • Doświadczenie - Warto wziąć pod uwagę także to, jak długo firma istnieje na rynku, czy posiada odpowiednio wykwalifikowany i odpowiedzialny personel, tak jak firma Woj- Tek Zbigniew Wojciech Nowak, aby nasze rzeczy, które im powierzymy były w pełni bezpieczne.

Jak znaleźć firmę transportową

 Istnieje kilka sposobów na znalezienie odpowiedniej dla nas firmy transportowej. Pierwszym jest zasięgnięcie opinii wśród znajomych, którzy korzystali już z tego typu usług. Kolejną opcją na owocne poszukiwania jest niewątpliwie Internet. Szukając takiej firmy, warto znaleźć opinie na jej temat oraz przejrzeć jej ofertę na oficjalnej stronie internetowej.

Opracowanie:

Woj-Tek Zbigniew Wojciech Nowak

Toruń , Dziewulskiego 39 lok. 11

  • tel. 733 091 962

Podziel się