Materiał Partnera Co można transportować w skrzynkach klejonych?

Co można transportować w skrzynkach klejonych?

Bez skrzynek klejonych nie obejdą się m.in. branża spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna. Jednostkowe produkty w tych branżach zazwyczaj posiadają niewielkie rozmiary i swoje oddzielne opakowania. Jednak duża liczba towarów przeznaczona do obrotu, wymusza umieszczenie ich w większych opakowaniach zbiorczych. W dużym zakresie usprawnia to transport między siedzibą producenta a hurtowniami, gdzie składowanie jest wygodniejsze.

Gdzie znajdują zastosowanie skrzynki klejone?

 Skrzynki składające się tylko z dolnego elementu, mogą być klejone lub zszywane. Ze względu na to jak są zaprojektowane i wykonane w zakładach wytwórczych takich jak Wok-Kartony, mogą być bardzo szybko i sprawnie złożone. Taki rodzaj kartonowej skrzynki za każdym razem może umożliwiać estetyczną ekspozycję towarów na półce, w witrynie lub w oknie wystawowym. Drobne towary opakowane w folię lub swoje jednostkowe pudełka zebrane są w jedną skrzynkę. W celu ekspozycji w sklepie, wystarczy tylko zedrzeć folię wierzchnią i odstawić karton na miejsce. Nie trzeba przekładać drobnych elementów pojedynczo, co oszczędza czas i energię sprzedawcy.

 Skrzynki klejone przydają się do transportu i eksponowania takich towarów jak owoce i warzywa, drobne wypieki cukiernicze, kosmetyki i lekarstwa. Mogą być również użyte do transportu kompletów naczyń szklanych, takich jak szklanki, kieliszki, kubki czy różnego rodzaju miseczki.

Tego rodzaju jednoczęściowe pudełka kartonowe mogą być tak zaprojektowane, aby mogły stać jedno na drugim. Wszystko zależy też od rodzaju towaru, jaki będzie w nich transportowany. Pudełka mogą być wyposażone w wewnętrzne przekładki, które nie pozwalają małym elementom na mieszanie się. Tworzy to jeszcze lepszą estetykę składowania.

Zalety skrzynek klejonych

 Skrzynki klejone mają wiele zalet. Są przede wszystkim lekkie, mimo że zbudowane z dobrej jakości oraz wytrzymałego kartonu. Sprawdzają się tam, gdzie liczy się czas i sprawna logistyka. Czas potrzebny do zapakowania produktu skraca się do minimum. Stosowanie tego typu opakowań pozwala na błyskawiczne zatowarowanie w magazynie czy w sklepie. Nie ma mowy o uszkodzeniu denka, ponieważ skrzynka klejona składa się z jednego, odpowiednio wygiętego kawałka kartonu.

 Opakowanie kartonowe są ekologiczne. Nie wpływają na jakość opakowanego w nie towaru. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie przedsiębiorcy zależy na usprawnieniu logistyki i szybkim konfekcjonowaniu towarów.

 Zużyte opakowania poddawane są recyklingowi. Odpady nie zaśmiecają środowiska, chociaż pozostawione w ziemi, mogłyby się szybko rozłożyć.

Podziel się