Materiał Partnera Bezpieczny i komfortowy autokar na wycieczkę z dziećmi

Bezpieczny i komfortowy autokar na wycieczkę z dziećmi

Dzieci są szczególnie wymagającymi uczestnikami wycieczek. Ponadto, organizując wycieczkę szkolną, obóz wakacyjny czy inny wyjazd z dziećmi, jesteśmy za nie odpowiedzialni. Musimy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie uczestnikom maksymalnie bezpiecznych i komfortowych warunków podczas podróży. Mowa tu jednak nie tylko o wyborze odpowiednich atrakcji czy punktu noclegowego, ale również firmy transportowej. Jest to ważna sprawa – zwłaszcza, gdy planujemy przykładowo zatrzymać się w mieście, ulokowanym na drugim końcu naszego kraju. Przyjrzyjmy się czynnikom, o których musimy pamiętać, wybierając bus lub autokar na wycieczkę z najmłodszymi. 

Bezpieczeństwo to podstawa. 

Jako organizatorzy wycieczki bierzemy na siebie odpowiedzialność za całą grupę dzieci. Jeżeli któremuś z uczestników podróży stanie się krzywda, my poniesiemy za to konsekwencje. Wybierając przedsiębiorstwo transportowe, zwróćmy więc początkowo uwagę na bezpieczeństwo przejazdu. Pojazd powinien być przede wszystkim sprawny pod względem technicznym. W tym przypadku warto zapłacić więcej i wynająć nowoczesny bus lub autokar, zamiast starego autobusu. Istnieje wówczas mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Warto wiedzieć, iż mamy możliwość zamówienia kontroli technicznej pojazdu przed podróżą. Dzięki temu zyskujemy cenne poczucie bezpieczeństwa, możemy także uspokoić zatroskanych rodziców. 
Podstawową sprawą jest również odpowiednie wyposażenie autobusu – pasy bezpieczeństwa, wyjścia awaryjne. Pamiętajmy, aby przed wyruszeniem w drogę odbyć rozmowę z dziećmi na temat bezpiecznego postępowania w trakcie podróży. Zapewniając dzieciom zarówno odpowiednie warunki, jak i niezbędną edukację, możemy liczyć na spokojny przejazd. 

Przyda się również dodatkowe wyposażenie. 

Postoje także wiążą się z pewnym ryzykiem, ponieważ trudno jest dopilnować całej grupy dzieci w obcym miejscu. Na mniejszą ilość postojów możemy liczyć, jeśli w autokarze znajduje się toaleta. Na szczęście większość nowoczesnych pojazdów jest w nią wyposażona. Obecnie podstawą jest też klimatyzacja, szczególnie jeśli planujemy wielogodzinną podróż w upalny dzień. Długotrwałe przebywanie w nagrzanym autobusie jest męczące i dla dorosłych, jednak pamiętajmy, że wiele dzieci cierpi na chorobę lokomocyjną. W takich warunkach nawet odpowiednie leki mogą nie przynieść pożądanego efektu. Jeśli zależy nam na spokojnym przebiegu podróży, warto wybrać autokar, który wyposażony jest w telewizor. Uwaga uczestników wycieczki zostanie wówczas skupiona na filmie, a cały przejazd minie im szybciej i przyjemniej. 

Aby mieć pewność bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży, warto skorzystać z usług firmy transportowej Sand-Bus, która działa na rynku od 2009 roku. Ponadto posiada ona różne pojazdy – przede wszystkim jednak nowoczesne i w pełni sprawne pod względem technicznym

Opracowanie:

Sand-Bus

Kutno , kard. Wyszyńskiego 11 lok. 105

Podziel się