Materiał Partnera Autokary wycieczkowe – komu są wynajmowane?

Autokary wycieczkowe – komu są wynajmowane?

Nowoczesne autokary wycieczkowe, które są w stanie pomieścić nawet kilkadziesiąt osób, wynajmowane są dzisiaj wraz z doświadczonymi kierowcami przez różne firmy, stowarzyszenia czy organizacje. Pojazdy takie są idealne m.in. na pielgrzymkę, wycieczkę szkolną, a także wyjazd integracyjny. Lista różnych podmiotów zainteresowanych długofalową współpracą z przewoźnikami jest zatem długa.

Oferta dla szkół

Najlepsi przewoźnicy autokarowi starają się znaleźć szkoły, które skorzystają z ich oferty transportu uczniów na wycieczki szkolne jedno lub kilkudniowe. Muszą one wtedy zapewnić przestronne, bezpieczne i klimatyzowane pojazdy, które spełnią restrykcyjne standardy dotyczące przewozu grup zorganizowanych składających się z dzieci. Dzisiaj firma, która współpracuje ze szkołami, jest potwierdzeniem najwyższego profesjonalizmu.

Autokary na pielgrzymki

Z przewoźnikami autokarowymi współpracują również parafie. Liczba organizowanych pielgrzymek z roku na rok zwiększa się. Parafie szukają firmy transportowe, które zagwarantują szybki, tani oraz bezpieczny przewóz do Portugalii, Francji, Hiszpanii czy też Włoch. Coraz częściej pielgrzymki autokarowe są również organizowane do Ziemi Świętej. Tak długi dystans może być tylko pokonywany najnowocześniejszymi autokarami. Takie posiada firma Usług transportowych LECH.

Przewoźnicy dla firm i urzędów

Dobre autokary wycieczkowe często wynajmują również firmy: duże korporacje, zakłady przemysłowe czy też inne większe przedsiębiorstwa. Organizują one dla swoich pracowników imprezy integracyjne, które wielokrotnie odbywają się w górach, nad morzem czy nad jeziorami. Tego typu wyjazdy są także popularne wśród kadry instytucji samorządowych.

Współpraca z agencjami pracy

Chętnie z usług transportu osób autokarami, a także busami korzystają również agencje pośrednictwa pracy. Tysiące Polaków wyjeżdża bowiem na emigrację zarobkową do Niemiec, Holandii czy Belgii i Francji, a najlepsi pośrednicy gwarantują im tani i szybki dojazd. Dla rodaków wyjeżdżających poza Polskę do pracy liczy się m.in. to, aby podróż była komfortowa, błyskawiczna, a także, aby autokar był przestronny. Duży luk bagażowy to wielka zaleta.

Autobusy wycieczkowe dla biur podróży

Kolejnymi podmiotami, które zainteresowane są stałą współpracą z właścicielami autokarów wycieczkowymi, są biura podróży. Rzadko posiadają one floty własnych pojazdów. Działają one przy kooperacji z firmami transportowymi, które są ich podwykonawcami. Taki model obsługi wycieczek jest popularny zarówno przy wyjazdach krajowych, jak i zagranicznych. Biura podróży muszą bowiem np. klientom wykupującym wycieczki all inclusive zapewnić transport lotnisko-hotel.

Firmy transportowe a organizatorzy wesel

Autokary potrzebne są również organizatorom wesel. Zachęca się bowiem pary młodego do tego, aby wynajmowały pojazdy, które zawiozą gości z kościoła na salę, a później do domów czy hoteli. Dzięki temu goście nie muszą rezygnować ze wszystkich uroków biesiady i mogą wypić toast za zdrowie nowożeńców. 

Opracowanie:

Podziel się