Artykuł sponsorowany Wpływ jogi na kręgosłup

Wpływ jogi na kręgosłup

Regularne ćwiczenia są wskazywane przez specjalistów, jako jeden z najlepszych leków na wszelkie choroby. Według nich i nie tylko nich warto żyć aktywnie, zdrowo i sporo się ruszać. W zdobyciu elastycznego i giętkiego ciała pomagają nam ćwiczenia jogi, które nie tylko pozwalają poczuć się o wiele lepiej, ale także mają zbawienny wpływ na nasz kręgosłup.

Naturalna i zdrowa postawa

Ćwiczenia fizyczne wpływają na naszą postawę poprzez budowanie tkanki mięśniowej oraz rozluźnianie napiętych ścięgien. Podobnie jest z jogą, która pozwala na osiągnięcie optymalnej postawy poprzez regularne i rzetelne ćwiczenia. Zdrowa postawa pomaga odciążyć wiele stawów i napiętych mięśni. Osiągamy ją poprzez zwiększenie ich elastyczności.

Joga pomaga osiągnąć cele, jakimi są np. dotknięcie palcami podłogi, przy wyprostowanych w kolanach nogach. Ponadto poprzez budowę siły mięśni pozwala pozbyć się stale lub częściowo bólu w plecach, który spowodowany jest złą postawą, zwyrodnieniami, słabymi i zbitymi mięśniami, skurczonymi ścięgnami. Naturalna i zdrowa postawa jest do osiągnięcia, dzięki regularnym ćwiczeniom jogi.

Brak rozpadu chrząstki i zdrowe kości

Ćwiczenia fizyczne w jodze wykonujemy na pełnym zakresie ruchu, którego na co dzień nie wykorzystujemy. Dzięki temu np. przy ćwiczeniach skrętnych „wyciskamy” płyny z chrząstek stawowych, co powoduje ich ponowną produkcję. W ten sposób nie zalegają one, są regularnie wymieniane, a nasze stawy są o wiele zdrowsze.

Dzięki regularnym ćwiczeniom z wykorzystaniem masy własnego ciała zapewniamy sobie trwalsze i zdrowsze kości, zapobiegając nawet osteoporozie i innym schorzeniom, które im zagrażają. Jak mawiają specjaliści z Pracowni Ruchu Beaty Szymury, poprzez regularny wysiłek zapobiegamy także wypłukiwaniu się wapnia, przez co jego większa dawka trafia tam, gdzie powinna, czyli do naszych kości.

Relaks

Zbawienny wpływ jogi na problemy z kręgosłupem to także zdobycie zdolności prawidłowego relaksu. Dla naszego ciała jest lekarstwem, które osiągamy dzięki zdrowemu i umiejętnemu wypoczynkowi. Wypoczynkowi całkowicie pozbawionemu stresu i codziennego zabiegania. To także ulga dla kręgosłupa, który może odetchnąć i zmniejszyć napięcie mięśni i kończyn.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas