Materiał Partnera Warsztaty jogi online – dlaczego warto z nich skorzystać?

Warsztaty jogi online – dlaczego warto z nich skorzystać?

Joga to nie tylko sposób na zrelaksowanie ciała oraz wyćwiczenie jego gibkości. Joga jest narzędziem, który pozwala połączyć każdą komórkę organizmu z każdą myślą człowieka. Taka integracja ciała i umysłu pozwala odkryć siebie na nowo, umożliwiając po drodze pozbycie się życiowego balastu – wielu dolegliwości fizycznych, a także problemów emocjonalnych. Przygodę z jogą rozpocząć może zaś każdy. Nie trzeba przy tym zapisywać się na zajęcia w zatłoczonych salach, poszukując czasu na ćwiczenia w swoim terminarzu. Dziś wystarczy warsztat jogi online. Jak on wygląda i dlaczego warto go wybrać?

Warsztat jogi online dla początkujących

Warsztaty jogi online są dzisiaj coraz popularniejsze. Pęd życiowy i wiele obowiązków dnia codziennego powodują, że wiele osób, które marzy o przygodzie z jogą, po prostu nie ma czasu na regularne odwiedzanie sali ćwiczeń. Przy jodze ważna jest zaś regularność, którą można osiągnąć właśnie dzięki jodze online. Indywidualna praca w zaciszu domowym nie może być wymówką nawet dla najbardziej zapracowanych osób – joga w domu może być wykonywana przed zakupami, przed obiadem czy przed snem. Wystarczy odpowiedni instruktaż online, miękki dywan lub specjalna mata, a także kilka wolnych minut. Podkreślić przy tym warto, że joga łączy pokolenia. Warto do wspólnych ćwiczeń zaprosić swoje dzieci – nawet te najmłodsze – czy seniorów.

Zaletą jogi online jest również to, że pozwala ona w pełni się wyciszyć. Osoba uprawiająca jogę tworzy własną przestrzeń do ćwiczeń, narzucając własne tempo nauki podstawowych i zaawansowanych asan, czyli pozycji ciała, które należy przyjmować w jodze. Te dostosowane są do możliwości różnych osób, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej, stanu zdrowia, siły i płci. Joga online dla początkujących to zatem świetny wybór. Jak ona zaś wygląda?

Jak wygląda joga online?

Warsztaty jogi online przybierają różną formę. Przede wszystkim ważne jest jednak to, by wybrać dobrego instruktora, który dostosuje program ćwiczeń do naszych możliwości. Ważne jest wskazanie tego, czy zależy nam na jodze terapeutycznej, jodze porannej przynoszącej energię na cały dzień, czy też jodze relaksacyjnej. O właściwe wprowadzenie w świat jogi zawsze dba Agnieszka Gil, która prowadzi pracownię jogi i ceramiki AGNI. Tłumaczy ona to, jaką muzykę dobierać do ćwiczeń, jak przygotować do nich ciało, a także, w jakie akcesoria warto się wyposażyć.

Jeśli chodzi o same warsztaty jogi online, mogą one mieć różną formę. Popularne są m.in. kursy nagrane na YouTube lub innych platformach, które po opłacaniu będą dostępne dla adepta jogi. To wtedy filmiki przedstawiają cele uprawiania jogi, jej historię oraz podstawy filozofii ćwiczeń. Kurs online dla początkujących nauczy również podstawowych asan tak, by w późniejszym czasie można było dobrać nowe trudniejsze sekwencje. Warsztaty przez Internet pomagają zatem wdrożyć się w świat jogi i rozpocząć z nią długą przygodę.

Wspomnieć też warto, że niektórzy nauczyciele jogi oferują warsztaty jogi online na żywo. Mogą to być wspólne ćwiczenia w grupie na kamerce lub też może to być wsparcie indywidualne. Taka forma warsztatu polecana jest przede wszystkim osobom, których fizyczne możliwości są z jakichś względów ograniczone. Dla przykładu mogą z niej skorzystać kobiety w ciąży w ramach sesji wzmacniającej i rozluźniająco-rozciągającej. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas