Artykuł sponsorowany Skoki spadochronowe krok po korku – jak przebiega cały proces?

Skoki spadochronowe krok po korku – jak przebiega cały proces?

Bez względu na to, czy chodzi po prostu o adrenalinę, czy chęć podkreślenia wyjątkowej okazji, skok ze spadochronem w tandemie wydaje się rozwiązaniem zarówno bardzo bezpiecznym, jak i niezwykle trafionym. Relacje uczestników są jednoznaczne i każdy podkreśla, że na pewno powtórzy skok. Jak zatem wygląda proces przygotowania i jakie konkretnie warunki trzeba spełniać, aby zostać dopuszczonym?

Przygotowanie do skoku

Przygotowanie do skoku ze spadochronem zdecydowanie może nasuwać skojarzenia, że będziemy mieli do czynienia ze skomplikowanym i czasochłonnym procesem, choć prawda okazuje się  jednak zupełnie inna. Całość wraz z ubiorem w specjalistycznie zaprojektowany kombinezon oraz przekazaniem wszystkich niezbędnych informacji technicznych trwa od 15 do 20 minut. Wszystko zaczyna się od podpisania przez uczestnika stosownego oświadczenia. Następnie instruktor przechodzi do opisania tego, w jaki sposób będzie przebiegał skok. Uczestnik zostaje ubrany w uprząż, która każdorazowo indywidualnie dopasowywana jest to sylwetki w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy stopień komfortu.

Skoczkowie następnie udają się do samolotu, który wznosi się na wysokość ponad 3000 metrów. Po około 5 sekundach od wyskoczenia z maszyny instruktor otwiera mały spadochron stabilizujący, którego zadaniem jest spowolnienie prędkości opadania z 300 do 200 km/h. Czas wolnego spadania wynosi około 30 sekund. Tysiąc pięćset metrów nad ziemią otwiera się spadochron główny. Od tego momentu pozostaje około 5 minut na to, żeby cieszyć się otaczającymi widokami. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jakie warunki trzeba spełnić?

W całej zabawie najważniejsze są oczywiście względu bezpieczeństwa. Dlatego właśnie skok ze spadochronem nie jest przeznaczony dla wszystkich. Tego typu rozrywki powinni unikać przede wszystkim ci, którzy zmagają się z chorobami serca lub układu krążenia. Chodzi nie tylko o sporą dawkę ekstremalnych przeżyć, ale także o wyraźną i bardzo szybką zmianę ciśnienia atmosferycznego, która może przyczynić się do powstania niepożądanych skutków. Uczestnik skoku nie może mieć również więcej niż 120 kg i mniej niż 125 cm wzrostu. Z opinii ludzi, którzy mieli przyjemność uczestniczyć już w całym wydarzeniu, wyraźnie można wywnioskować, iż jedynym niebezpieczeństwem jest duże prawdopodobieństwo uzależnienia się od skakania.

Nad pomyślnym przebiegiem całego wydarzenia powinni czuwać najbardziej doświadczeni instruktorzy. Dlatego właśnie zdecydowanie warto postawić na firmę SkyKrawiec, której doskonała oferta jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Skok ze spadochronem to świetny sposób na to, aby przełamać wewnętrzny strach i udowodnić sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas