Materiał Partnera Renowacja jachtu krok po kroku

Renowacja jachtu krok po kroku

Częste użytkowanie jachtu, ale też jego długie przetrzymywanie w hali może powodować jego niszczenie. Dlatego, aby uniknąć problemów w nowym sezonie warto zabezpieczyć jacht przed działaniem szkodliwych czynników, a w skrajnych przypadkach poddać go renowacji. Najlepiej skorzystać z wiedzy profesjonalistów, którzy w szybki i fachowy sposób przywrócą naszej łodzi piękny wygląd i utracony blask.

Remont a konserwacja

Remont to duże przedsięwzięcie, którego celem jest usunięcie wszystkich uszkodzeń. To również wymiana najważniejszych instalacji na łodzi, których zły stan może wpływać na wadliwe funkcjonowanie wielu układów. Wiąże się często ze sporymi kosztami, ale jeśli chcemy, aby nasza łódź pływała bez problemów co jakiś czas powinniśmy dokonać remontu lub renowacji wybranych układów lub całej łodzi. Z kolei malowanie dna i burt oraz odświeżanie powłoki lakierniczej na zewnątrz możemy określić konserwacją. Powinno się jej dokonywać po zakończeniu sezonu co znacznie wydłuży żywotność łodzi i uchroni nas przed kosztownym remontem.

Miejsce i wiedza są ważne

W przypadku, jeśli nie posiadamy doświadczenia w renowacji łodzi warto zlecić prace szkutnikowi, który zajmuje się profesjonalną renowacją jachtów. Posiada on miejsce, w którym wszystkie prace renowacyjne można przeprowadzić w sposób bezpieczny. Dobór odpowiedniego miejsca ma fundamentalne znaczenie dla komfortu pracy i powodzenia przeprowadzanych procesów technologicznych. Hangar, w którym dokonywana jest renowacja powinien być dobrze wentylowany, oświetlony, a także wyposażony w ogrzewanie. Niezwykle ważne jest również doświadczenie oraz wiedza. Dlatego tym bardziej jeśli nie jesteśmy pewni własnych umiejętności i nie mamy czasu na doszkalanie warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Gruntowna renowacja wymaga wiedzy na temat drewna, silników, masztów, takielunku, instalacji elektrycznej oraz wodnej. Firmy specjalizujące się w renowacji jachtów zatrudniają specjalistów, którzy posiadają kwalifikacje do wykonania prac szczególnie związanych z przyłączeniami, wymianą instalacji. Jest to gwarancja, że renowacja zostanie przeprowadzona z najwyższą starannością i profesjonalizmem.

Przede wszystkim plan

Przed przystąpieniem do renowacji jachtu niezbędne jest wykonanie planu pracy. Renowacja zajmuje wiele czasu, a dokładne określenie czynności pozwoli na jej sprawne przeprowadzenie. W trakcie pracy wykonuje się spis części, elementów jachtu oraz ich zdjęcia. To znacznie ułatwia prace wykończeniowe i pozwala na montaż wszystkich elementów w odpowiednim miejscu. Plan renowacji pozwala określić zakres prac i sporządzić listę zakupu niezbędnych produktów.

Opracowanie:

Podziel się