Materiał Partnera Najlepsze miejscówki dla narciarzy we Włoszech

Najlepsze miejscówki dla narciarzy we Włoszech

Narciarze we Włoszech mają ogromny wybór ciekawych miejsc do szusowania. Choć Polska jest równie piękna, nasze regiony dość dobrze znane miłośnikom nart – z czasem przestają im wystarczać. Nic więc dziwnego, że rozglądają się za czymś innym… Co oferują Włochy? Poznaj najpiękniejsze włoskie regiony, w których można pojeździć na nartach albo na snowboardzie.

Livigno i Civetta – urokliwe, włoskie regiony narciarskie

Pierwsza propozycja to Livigno, czyli małe i urocze, choć tętniące życiem miasteczko, które leży w Lombardii, a dokładniej w Alpach Retyckich. Na miejscu funkcjonuje ogromna ilość pubów, restauracji i dyskotek. Jednak turyści najbardziej kochają to miejsce za funkcjonujące sklepy z perfumami i alkoholem, bo w tej lokalizacji jest najtańsza w Europie strefa wolnocłowa. Jeśli chodzi o sezon narciarski, to ten trwa tutaj od listopada, aż do połowy maja. Do wyboru jest 140 km tras zjazdowych i wielki park z przeszkodami oraz skoczniami.

Zależy Ci na komforcie wypoczynku? Z wyboru tej akurat miejscówki na pewno będziesz zadowolony. Jak podkreśla przedstawiciel EH Szkoły Sportów Ekstremalnych, która organizuje w to miejsce wycieczki, region może się pochwalić nowoczesną infrastrukturą narciarską, a także szybkimi wyciągi krzesełkowymi i gondolowymi. – Choć w Livigno najwięcej jest tras dla osób średnio zaawansowanych, miejsce do zjazdów znajdą też osoby początkujące i zaawanasowane. Cały kompleks działa na najwyższym poziomie. Stoki są bardzo szerokie i uznawane za prawdziwy raj dla narciarzy.

Równie popularny włoski region narciarski Civetta położony jest u podnóża góry Monte Civetta. Tu do wyboru pozostają aż cztery różne stacje narciarskie, a konkretnie Alleghe, Selvadi Cadore, Palafavera i Zoldo Alto. Narciarze mogą korzystać z 25 nowoczesnych wyciągów i tras o łącznej długości mniej więcej 90 km. Marzą Ci się piękne, alpejskie widoki? Musisz wiedzieć, że narciarze we Włoszech kochają to miejsce za ilość i różnorodność tras oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Bormio i Passo Tonale – popularne, włoskie regiony narciarskie

Miasteczko Bormio stanowi jeden z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych kurortów narciarskich. Narciarze we Włoszech twierdzą, że w tej lokalizacji trasy narciarskie są najpiękniejsze, a pogoda najbardziej sprzyjająca. Z kolei kurort Passo Tonale wyposażony jest w nowoczesną stację narciarską i długie trasy zjazdowe. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest możliwość zjazdów po lodowcu Presena.

Jak widać, ciekawych, popularnych, nowoczesnych, a kiedy indziej urokliwych miejsc do uprawiania sportów zimowych we Włoszech jest naprawdę sporo. Wymienione powyżej stanowią zaledwie garstkę wszystkich propozycji.

Podziel się