Materiał Partnera Krav maga dla dzieci

Krav maga dla dzieci

Krav maga, izraelski system samoobrony, to sport, który sprawdzi się dla osób z każdej grupy wiekowej. Na zajęcia krav magi zapisać można już dzieci i jest to doskonały sposób na stymulowanie ich rozwoju cech motorycznych. Treningi w grupie uczą technik samoobrony, wzmacniają organizm dziecka, są także doskonałym miejscem do zawiązywania przyjaźni z rówieśnikami. Podczas treningów krav magi dzieci nabywają umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu - krav maga nie jest bowiem tylko i wyłącznie sposobem na wyćwiczenie ciała, ale także sposobem na wzmocnienie psychiki.

 Krav maga dla dzieci - kiedy zacząć?

 Jak mówi nam właściciel szkoły krav magi United Krav Maga, Damian Kachniarz, w jego szkole na zajęcia uczęszczają dzieci od szóstego roku życia. W okolicach szóstego roku życia u dziecka doskonali i stabilizuje się motoryka, dzieci nie powinny mieć żadnych problemów ze swobodnym chodzeniem, bieganiem, uczeniem się nowych umiejętności motorycznych, zwiększa się także ich sprawność manualna. To najlepszy czas na wprowadzenie w życie dziecka ogólnorozwojowych sportów, takich jak krav maga.

 Do 12 roku życia dziecko znajduje się w najlepszym pod względem motoryczności okresie swojego życia. W tym czasie dzieci są bardzo zwinne, szybko się uczą, są precyzyjne, silne, wytrzymałe. Treningi krav magi będą więc u dziecka szczególnie korzystne, ponieważ wspierają i wzmacniają naturalny rozwój motoryczny dziecka. Cechy motoryczne nabyte w młodym wieku zostaną z dzieckiem na zawsze. Co ważne, krav maga wzmacnia także psychikę dziecka. Podczas treningów uczy się ono uczciwości, koleżeństwa, zasad fair play, a także regularności i wytrzymałości.

 Co trenuje krav maga?

 Krav maga dla dzieci uczy przez zabawę, dlatego najmłodsi nie zniechęcają się do ćwiczeń. Krav maga pozwala uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, reagowania w stresie, unikania paniki w sytuacjach kryzysowych. Krav maga to dobry wybór dla dzieci i nastolatków, ponieważ uczy także polegania na sobie oraz asertywności, dzięki czemu dziecko staje się bardziej niezależne i nie ulega tak łatwo wpływom z zewnątrz.

 Trening krav magi to także doskonałe ćwiczenia ogólnorozwijające, angażują one bowiem wszystkie grupy mięśni. Taki sposób treningu ma ogromne znaczenie dla dzieci, ponieważ pozwala na rozwijanie wszystkich grup mięśniowych. Kluczowe dla dziecka jest znalezienie odpowiedniej szkoły, w której organizowane są zajęcia dla najmłodszych. Można mieć wtedy pewność, że trening zostanie dopasowany do potrzeb i możliwości organizmu młodego człowieka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas