Materiał Partnera Kozienice – polskie miasto, które warto odwiedzić

Kozienice – polskie miasto, które warto odwiedzić

Jeśli lubisz podróżować i ciekawią Cię urokliwe zakątki Polski, powinieneś koniecznie odwiedzić Kozienice. To miejscowość, w której nie da się nudzić – znajdziesz tam atrakcje odpowiednie dla osób aktywnych, jak i pasjonatów turystyki. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Kozienice, jako miejsce, w którym spędzisz swój długo wyczekiwany urlop. Zobacz, jakie atrakcje czekają na pozostałych członków Twojej rodziny.

Jezioro i las – idealne miejsce na camping

Kozienice to miejscowość w województwie mazowieckim położona nad malowniczym jeziorem kozienicki i otoczona przez las sosnowy. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i bliskość przyrody. Na terenie miasta znajdują się ośrodki wypoczynkowe – pensjonaty, campingi, a także Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, będące doskonałym miejsce na urlop – zarówno samotny wypoczynek, jak i wczasy w rodzinnym gronie.

Turystyka piesza czy rowerowa?

Jeśli uwielbiasz spędzać czas na pieszych wędrówkach, wyjazd do Kozienic to doskonały wybór. Znajduje się tam wiele tras pieszych, docenianych przez turystów - zarówno polskich, jak i osób, które przyjeżdżają poznać nasz piękny kraj. Trasy prowadzące przez cudowne sosnowe lasy to także idealne miejsce do uprawiania Nordic Walkingu, czyli popularnych spacerów z kijkami, uwielbianych także przez osoby starsze.

Jeśli twoja pasją są dalekie podróże na dwóch kołach, również się nie zawiedziesz. W Kozienicach znajduje się bowiem wiele tras rowerowych o zróżnicowanym poziomie trudności – zarówno dla amatorów jazdy na rowerze, jak i osób, które traktują ten sport nieco poważniej.

Atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Lasy i jeziora to nie jedyne atrakcje, które warto zobaczyć. Jeśli podczas urlopu uwielbiasz poznawać lepiej region, koniecznie odwiedź Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego. Znajdziesz tam wystawy stałe, przedstawiające historię regionu i wiele ciekawostek, a także wystawy czasowe lokalnych artystów.

Na liście atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć nie może zabraknąć także Ogrodu Jordanowskiego, gdzie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych – festiwali, turniejów. Jest też doskonalone wyposażony, bezpieczny plac zabaw, na którym Twoje dzieci będą świetnie się bawić.

Aktywne spędzanie czasu z całą rodziną

Jeśli pogoda nie dopisze, nic straconego. W Centrum Rekreacji i Sportu znajdziesz krytą pływalnię, Centrum Odnowy Biologicznej, a nawet hale sportowe i salę fitness. W ten sposób możesz aktywnie spędzić czas z całą rodziną, lub wypocząć na fotelach do masażu oraz uspokoić zmysły w grocie solnej.

Kozienice oferują turystom wiele atrakcji, dlatego warto zwiedzić to miasto choć raz.

Opracowanie:

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu

Kozienice , Legionów 4

Podziel się