Materiał Partnera Jak zorganizować udany festyn miejski/gminny?

Jak zorganizować udany festyn miejski/gminny?

Lato to czas zabaw na świeżym powietrzu. To także doskonały moment na zorganizowanie festynu miejskiego, który będzie okazją do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców. Tego typu atrakcja to nie lada gratka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wśród wielu rozrywek każdy znajdzie coś dla siebie. Czego nie może zabraknąć na udanym festynie miejskim?

Energiczna muzyka

Nie ma udanego festynu miejskiego bez skocznej muzyki, która porywa zebranych do tańca. Energiczne dźwięki skutecznie poprawiają humor, zachęcają do wspólnego śpiewania i zabawy. Organizując imprezę dla mieszkańców miasteczka, warto zatrudnić do współpracy lokalnych wokalistów, którzy uświetnią imprezę swoim występem. Dla nich również będzie to okazja do promocji swojej twórczości. Muzyka z głośników też dobrze się sprawdzi. Z pomocą DJ-a można przeprowadzić publiczność przez cały przekrój najnowszych hitów. Nie zapomnijmy o wydzieleniu i zabezpieczeniu parkietu dla roztańczonych uczestników imprezy.Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Mimo że amatorów tańca z pewnością znajdzie się wielu, nie może to być jedyna atrakcja miejskiego festynu. Publiczność – zwłaszcza ta dziecięca- oczekuje czegoś więcej. Warto zdecydować się na wynajem sprzętu rozrywkowego dla dzieci od profesjonalnej firmy. Jak doradza specjalista z firmy Angela, które specjalizuje się w usługach tego typu- najmłodsi wprost uwielbiają dmuchane zjeżdżalnie o najróżniejszych kształtach. Do dużych, kolorowych, dmuchanych zamków pełnych licznych atrakcji zawsze ustawiają się kolejki. Można w nich skakać do woli, zanurzać się w basenach wypełnionych wielobarwnymi piłeczkami i wesoło hasać w samych skarpetkach. Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech, gdyż produkty tego typu są regularnie poddawane kontroli i posiadają niezbędne atesty. Ciekawa forma zjeżdżalni będzie stanowiła także doskonałą ozdobę całej imprezy i świetny kadr do pamiątkowych zdjęć. Dzieci będą zachwycone również malowaniem twarzy przy pomocy specjalnych farbek i obecnością klauna. Jeżeli chodzi o rozrywki dla dorosłych, postawmy na sprawdzone rozwiązania. Dobrym pomysłem będą trampoliny, Euro Bungee lub sportowe turnieje z wykorzystaniem niecodziennego ekwipunku.

Strefa z jedzeniem

Na festynie jest czas, by dobrze się pobawić, musi być więc czas, by dobrze zjeść. Kiełbaski z grilla czy hot dogi z budki zaspokoją głód nawet największego łasucha. Nie zapominajmy o dzieciach – stoiska z lodami, maszyny do waty cukrowej i popcornu robią furorę na każdym festynie. Warto pomyśleć o personalizacji opakowań na prażoną kukurydzę czy znakowaniu patyczków do waty cukrowej. Profesjonalne firmy -takie jak Angela- oferują podobną możliwość. Zadbajmy także, by posiłek można było zjeść w spokojnym miejscu. W tym celu dobrze sprawdzi się kilka stolików  z krzesłami, które zostaną umieszczone w pobliżu strefy z jedzeniem, ale nieco na uboczy od głównych atrakcji.

Opracowanie:

ANGELA Angelika Kuźnik

Rybnik , Górnośląska 10

Podziel się