Materiał Partnera Dmuchańce, czyli wspaniała rozrywka dla dzieci

Dmuchańce, czyli wspaniała rozrywka dla dzieci

Podczas różnego rodzaju festynów rodzinnych, imprez plenerowych, przyjęć urodzinowych dla dzieci czy w wesołych miasteczkach jedną z najbardziej obleganych atrakcji przez najmłodszych są popularne, przybierające różne kształty dmuchańce, czyli zamki, zjeżdżalnie i pełne gadżetów place zabaw. Dlaczego dzieci kochają skoczną zabawę? Co należy wiedzieć o dmuchańcach? Jak z nich bezpiecznie korzystać?

Skaczmy do góry jak kangury!

Nie ulega wątpliwości, że dzieci to prawdziwe wulkany energii. Wydawać by się mogło, że ich ruchliwość i dynamika wynikają z podłączenia ich do prądu i naładowania akumulatorów. To jednak domena dzieciństwa, beztroskiej zabawy i swobody. Dmuchane zamki to dla nich okazja na spożytkowanie ukrytych pokładów energii. Poprzez skakanie, fikanie koziołków, zjeżdżanie na zjeżdżalniach, wspinanie się na wyższe poziomy konstrukcji  poprawiają swoją sprawność ruchową, aktywnie spędzają czas, a także mogą poczuć się jak kangury. Nic więc dziwnego, że obojętnie gdzie się pojawią, dmuchane budowle są jedną z najbardziej obleganych atrakcji. Firmy, których oferta obejmuje tego typu rozrywkę dla dzieci, m. in. Dmuchańce na Imprezy z Sandomierza, wynajmują je szkołom czy przedszkolom oraz na różne festyny i pikniki rodzinne, Dzień Dziecka, dziecięce imprezy urodzinowe, zapewniając tym samym niesamowitą frajdę najmłodszym. Zadowolenie i uśmiech na twarzy dziecka to najlepsze potwierdzenie, że kochają skakanie. Różnorodność kształtów, wielkości i dodatkowych gadżetów w postaci ściany wspinaczkowej, basenu z kulkami czy kosza to dodatkowy atut, który sprawia, że dmuchane konstrukcje mogą być wykorzystywane podczas tematycznych imprez. Wielkość powinna być dostosowana do wieku dziecka.

Bezpieczny montaż i obsługa

Wynajmując dmuchańce trzeba pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych zasad, gwarantujących bezpieczeństwo ich użytkownikom, w tym przypadku głównie dzieciom. Co warto podkreślić, dmuchane budowle wykonane są z elastycznego i trwałego materiału. Dzięki temu, że nie posiadają żadnych ostrych krawędzi i twardych elementów, urazy ograniczone są do minimum. Jak mówią specjaliści z firmy Dmuchańce na Imprezy, do rozstawienia konstrukcji potrzebna jest spora przestrzeń, umożliwiająca odpowiednią pracę urządzenia oraz  swobodne poruszanie się użytkowników oraz obsługi, która powinna nieprzerwanie czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowym funkcjonowaniem dmuchanych atrakcji. Montaż takiego dmuchawca polega na ustawieniu go na równym, niezbyt twardym, najlepiej trawiastym podłożu, co nie spowoduje uszkodzenia materiału. Należy zadbać o to, by w okolicy nie znajdowały się linie energetyczne oraz wystające konary drzew. Kolejnym etapem jest solidne przymocowanie go do podłoża. Wówczas można cieszyć się bezpieczną, a przede wszystkim świetną zabawą. 

Podziel się