Materiał Partnera Deep work sposobem na zdrowy umysł i ciało

Deep work sposobem na zdrowy umysł i ciało

Jeśli jesteśmy znudzeni dotychczasową formą ćwiczeń i poszukujemy nowych wyzwań dla ciała, a także umysłu, warto zainteresować się treningiem deep Work. Ta innowacyjna formuła zyskuje coraz większą popularność, pozwalając osiągnąć imponujące rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. W jaki sposób wyglądają zajęcia? Czy każdy może uczestniczyć w ćwiczeniach? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w przygotowanym artykule.

Na czym polega program deep Work?

Idea deep Worku coraz śmielej wkracza na polski rynek fitness. Jej twórcą jest zawodowy gimnastyk i choreograf Robert Steinbacher, który połączył intensywny trening wzmacniający z prostotą ruchów całego ciała. Trening opiera się na koncepcji Yin Yang, a poszczególne etapy zajęć wymagają wyzwolenia pięciu elementów energii-ziemi, drewna ognia, metalu oraz wody. Tym samym w deep Worku ważną rolę odgrywa aspekt duchowy, w tym przekonanie o dążeniu wszechświata do uzyskania stanu równowagi.

W celu osiągnięcia przepływów energetycznych, pod okiem doświadczonego instruktora, jak Karolina Nikiel, przeprowadzane są ćwiczenia interwałowe o zróżnicowanym stopniu intensywności. Zanim jednak dojdzie do wymagających sekwencji ruchowych, poprzez właściwą technikę oddechu należy wyciszyć swe emocje, a następnie przystąpić do funkcjonalnej rozgrzewki. Dopiero właściwe pobudzenie mięśni i stawów do dużego wysiłku pozwoli aktywować układ krążenia i spokojnie przejść do ćwiczeń koordynacyjnych, statycznych oraz wytrzymałościowych. Pobudzona wcześniej energia, a w zasadzie rozpalony ogień, w końcowym etapie treningu musi rzecz jasna zostać ugaszony. Podobnie jak na początku procesu, służą temu zajęcia oddechowe przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji.

Jakie korzyści daje deep Work?

Trening deep Work to doskonałe połączenie szybkich ruchów z elementami spokoju. Z tego też powodu przez wielu jest on określony mianem dynamicznej jogi. Proste sekwencje przy poprawnym napięciu i rozluźnieniu mięśni sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej, pobudzając mocno nasz metabolizm. Tego typu energetyczne ćwiczenia funkcjonalne znacznie także poprawiają krążenie, wzmacniają mięśnie i ogólną sprawność ludzkiego ciała. Deep Work to jednak nie tylko korzyści związane ze zdrowiem fizycznym. Oprócz kalorii, na treningu pozbywamy się negatywnej energii, a złe emocje idą w cień. To wszystko udaje się zyskać bez żadnego sprzętu.

Opisywany program ma charakter uniwersalny, przez co w zajęciach mogą uczestniczyć zarówno osoby początkujące, jak i już uprawiające sport regularnie. Poszczególne sekwencje są bowiem dostosowane do indywidualnych możliwości, dzięki czemu aktualna kondycja fizyczna schodzi na dalszy plan. Jako że jednak deep Work należy uznać za trening intensywny, nie zaleca się go wykonywać przez kobiety w ciąży, czy persony po kontuzjach, z problemami stawowymi czy ciśnieniowymi.

Opracowanie:

Grand-Ski Karolina Nikiel

Bielsko-Biała , Siewna 13 lok. 52

  • tel. 515 724 200

Podziel się