Materiał Partnera Czy wynajem jachtów jest opłacalny?

Czy wynajem jachtów jest opłacalny?

Czy warto zainwestować w jacht pod wynajem? Czy to rozwiązanie przyniesie nam realne zyski? Jeśli tak, to jaki jacht kupić? Żeglarstwo w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób pragnie spędzać wakacje na wodzie, delektując się swobodą podróżowania i obcowania z morzem. Biznes związany z żeglugą jest opłacalny, a zainteresowanie na wynajem jachtów stale rośnie.

Nie każdy miłośnik żeglugi chce mieć jacht na własny użytek. Przede wszystkim własna łódź kosztuje, a zakup jachtu nie jest jedynym wydatkiem, z którym należy się liczyć. W końcu trzeba zainwestować w nowoczesny sprzęt oraz pamiętać o przechowywaniu łodzi i jej konserwacji. Z tego powodu wielu zapalonych żeglarzy, preferuje czarter jachtu na wakacje. Dlatego, jeśli możemy sobie pozwolić na zakup jachtu na wynajem, dobrze na tym zarobimy.

Nowoczesny, atrakcyjny jacht

Jeśli chcemy liczyć na dobre zyski z czarteru jachtu, koniecznie zainwestujmy w wysokiej klasy jednostkę pływającą. Jacht powinien być nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale także atrakcyjny wizualnie. Dobry design ma znaczenie! Dlatego warto skorzystać z oferty renomowanej firmy projektującej jachty Intuition Yachts - Marta Zawadzka. Firma tworzy projekty koncepcyjne jednostek pływających oraz oferuje konsultacje w zakresie wyboru jednostki. Firma nie tylko stworzy dla nas projekt koncepcyjny, ale także w pełni go zrealizuje.

Jacht 6-osobowy czy może konferencyjny?

Inwestując w jacht, warto zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie jacht 6-osobowy, idealny dla rodzin lub przyjaciół, czy może jacht konferencyjny dla 12-osobowej załogi. Jachty przeznaczone na spotkania biznesowe, konferencje lub imprezy firmowe cieszą się rosnącą popularnością. Z pewnością warto wykorzystać ten nowy trend i postawić na tego typu jednostkę pływającą. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, na jaki jacht się zdecydujemy, musi on spełniać wysokie wymagania klientów – ważna jest komfortowa łazienka, atrakcyjne miejsce wypoczynkowe na pokładzie rufowym i wygodny aneks kuchenny. Wszystkie elementy powinny zostać wykonane z wysokiej klasy materiałów. Warto pomyśleć także o atrakcyjnym, nowoczesnym wzornictwie. 

Czarter jachtów to z pewnością dobry biznes, dlatego warto zainwestować w jednostkę pływającą na wynajem. Pamiętajmy, żeby zastanowić się także, w jakim miejscu zorganizujemy przystań dla naszej jednostki. Im bardziej turystyczny port, tym lepiej dla nas.

Podziel się