Artykuł sponsorowany Czy rowery elektryczne stanowią przyszłość jednośladów?

Czy rowery elektryczne stanowią przyszłość jednośladów?

Jazda na rowerze, dla wielu ludzi to coś więcej niż hobby czy pasja. Często jest to wyjątkowo zdrowy i szybki sposób na przemieszczanie się po mieście. Jednak coraz częściej można spotkać rowery doposażone w napęd elektryczny. Z pewnością wpływa to na sprawność przemieszczenia się oraz komfort podróży. W niniejszym artykule postanowiliśmy sprawdzić, czy rowery elektryczną wyprą z rynku tradycyjne jednoślady i są przyszłością rozwoju tego rynku?

Zalety rowerów elektrycznych

Posiadanie dodatkowego napędu w rowerze to niebywała zaleta. Pozwala zwiększyć zasięgi oraz przekroczyć bariery naszych możliwości – wszak tam, gdzie podjazd o własnych siłach może okazać się niemożliwy, tam skorzystanie z pomocy silnika elektrycznego będzie nieocenione. Z uwagi na fakt, że rowery elektryczne już od jakiegoś czasu są w ofercie, to wiele firm zdążyło wyspecjalizować się w produkcji określonych rodzajów rowerów. Mamy więc rowery elektryczne miejskie, górskie, szosowe itd.

Poruszając się po mieście, musimy pamiętać o mobilności. Rowery elektryczne pozwalają na osiąganie prędkości powyżej 20 km/h co jest niezłym wynikiem jak na środek transportu, który nie wymaga posiadania jakichkolwiek uprawnień. Jest to też jeden z głównych argumentów, na jaki powołują się kupujący. 

Zapytaliśmy zatem pracownika firmy MK Bike, o czym trzeba pamiętać, decydując się na taki rower? Powiedział nam, że musimy mieć w głowie właściwe nastawienie – rower elektryczny posiada silnik, ale nadal jest rowerem i jego podstawowym napędem jest siła mięśni użytkownika. Nie możemy oczekiwać, że kupując taki sprzęt, będziemy wolni od wysiłku, jaki ze sobą niesie jazda na rowerze. Dlatego elektryki polecam głównie osobom, które nie są w stanie jeździć na rowerze np. ze względu, ale nadal chcą pozostać aktywni.

Kierunki rozwoju branży

Rower elektryczny nadal jest bardzo ciężki – mechanizm napędowy, akumulator i cały osprzęt powodują, że masa całkowita może być nawet 3-krotnie wyższa od klasycznego jednośladu. Dlatego wiele wskazuje, że technologia rowerów elektrycznych będzie szła w kierunku minimalizacji masy własnej oraz wydłużenia żywotności akumulatora. Dla rowerzystów wyczynowych, którzy jeżdżą po górach, dodatkowy napęd może być niezwykle przydatny na podjazdach, czyniąc tym samym aktywność mniej męczącą i dając możliwość eksploracji nowych szlaków. Warto również zaznaczyć, że obecnie ceny elektryków są bardzo wysokie. Jest to spowodowane nadal zbyt niską popularnością tego rozwiązania na rynku. Jednak jeżeli trendy z ostatnich kilku lat się utrzymają, to może się okazać, że w niedalekiej przyszłości segment rowerów elektrycznych będzie dominujący na rynku pod kątem ilości sprzedanych sztuk.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas