Artykuł sponsorowany Ochraniacz na łóżeczko dla dziecka

Ochraniacz na łóżeczko dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się czy kupić ochraniacz na łóżeczko swojej pociechy. Wynika to przede wszystkim z troski i obawy przed bolesnymi kontuzjami. Z pewnością zakup tego typu formy zabezpieczenia jest dobrym pomysłem. Warto jednak poznać kryteria wyboru dobrej jakości ochraniacza na łóżeczko. Dlatego w dzisiejszym wpisie nieco bliżej przyjrzymy się tego typu produktom.

Rola ochraniacza na łóżeczko

Ochraniacz na łóżeczko jest bardzo często kupowany razem z zestawem pościeli dla malucha. Nie da się ukryć, że poza funkcją dekoracyjną spełnia również rolę zabezpieczenia boków łóżeczka. Rodzice niemowlaka bardzo często obawiają się, że ich pociecha nieopatrznie włoży rękę między szczebelki łóżka i nieświadomie zrobi sobie krzywdę. Co prawda niemowlę przez pewien czas ma ograniczoną ruchowość, ale wraz z upływającymi miesiącami bardzo szybko się to zmienia. Rzeczywiście może okazać się, że w pewnym momencie w trakcie snu przesunie się niebezpiecznie blisko barierki łóżka. W takiej sytuacji dobrze, aby jego boki były zabezpieczone ochraniaczem.

Co prawda obecnie przepisy dotyczące budowy łóżeczek dziecięcych dokładnie precyzują maksymalną odległość między szczebelkami, niemniej jednak nigdy nie będą one w 100% bezpieczne. Dlatego właśnie stworzono ochraniacze do łóżeczka, które mają stanowić miękką, przyjazną dla dziecka ochronę przed kontuzjami.


Istotny wybór

Śmiało można powiedzieć, że każdy produkt, kupiony bez należytej rozwagi, może być dla dziecka zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby kupować ochraniacz na łóżeczko tylko od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców. Zestawy do łóżeczka posiadające niezbędne atesty i wykonane z materiałów przyjaznych dla malucha będą dla niego ochroną, a nie zagrożeniem.

I takie kryteria należy przyjąć podczas wyboru. Ochraniacz powinien być nie tylko bezpieczny, ale także przytulny. Pamiętajmy też, aby wybrać kolorystykę, która będzie pozytywnie pobudzać nasze dziecko. To też szalenie istotna kwestia w kontekście jego rozwoju. Bardzo ważny jest także system mocowania ochraniacza. Nie może on być wiązany na długie tasiemki, które będą w zasięgu naszego dziecka. Może się bowiem okazać, że podczas snu zapląta  w nie rączkę. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na bezpieczny system mocowania ochraniacza do barierek łóżeczka dziecięcego.

Ochraniacz na łóżeczko stanowi świetną formę zabezpieczenia i amortyzacji podczas upadków. Planując zakup zestawu do łóżeczka warto pamiętać, że nasz niemowlak bardzo szybko rozwinie się pod względem ruchowym. Zacznie się turlać, siadać i przemieszczać w obrębie łóżeczka. Dlatego tak istotne jest zabezpieczenie boków mebla. Nie ograniczamy w ten sposób swobody, a jednocześnie ochronimy naszą pociechę przed kontuzją.

Wybór ochraniaczy należy ograniczyć do sprawdzonych dostawców. Dlatego właśnie warto skorzystać z propozycji firmy Baby-Skrzat, która oferuje wysokiej jakości elementy wyposażenia i akcesoria dla dzieci i niemowląt. Dzięki dobrej jakości produktom nasze dziecko będzie bezpieczne, a my jako rodzice dużo bardziej spokojni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas