Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki?

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki?

Muzyka to prawdziwy fenomen. Chociaż różni się w każdym państwie i każdej społeczności, towarzyszy nam od zawsze. Pozwala odciąć się od natłoku myśli i przenieść do całkiem innego świata. Dlatego wiele osób nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Podstawowym gadżetem miłośników muzyki są słuchawki. Pozwalają na słuchanie piosenek i radia, a także prowadzenie rozmów telefonicznych. Ale jak wybrać te najlepsze spośród tak szerokiej oferty?

Podstawowe parametry

Rozpoczynając poszukiwania idealnych słuchawek, najpierw trzeba zastanowić się, czego od nich oczekujemy. Czy zależy nam na słuchaniu ulubionych piosenek z czystym i wyrazistym dźwiękiem, czy priorytetem jest wygoda, czy też produkt ma być narzędziem pracy podczas tworzenia muzyki? W zależności od przeznaczenia słuchawek trzeba dopasować ich konstrukcję oraz parametry.

Ale chociaż konstrukcja słuchawek jest bardzo ważna, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich specyfikacje. Podstawową kwestią jest impedancja, czyli opór elektryczny stawiany przez cewki głośników. Natomiast w praktyce przekłada się to na jakość dźwięku. Im wyższy wskaźnik impedancji, tym czystszy dźwięk. Często zdarza się, że tanie słuchawki, mimo iż grają głośniej, mają niższą impedancję, a więc występują zakłócenia dźwięku oraz szumy. Kolejnym równie istotnym parametrem jest pasmo przenoszenia dźwięków odpowiadające za basy i wysokie tony. Trzeba jednak pamiętać o górnej granicy słyszalności dźwięków przez ludzi, która wynosi 20 000 Hz. Ważne dla wyboru odpowiednich słuchawek są także czułość oraz dynamika dźwięku.

Jakie rodzaje słuchawek są dostępne?

Wiedząc już, jakimi parametrami należy się kierować podczas zakupu słuchawek, można przejść do aspektu kluczowego zarówno pod względem praktyczności, jak i estetyki, a więc konstrukcji. Również w tym zakresie producenci oferują mnóstwo różnorodnych rozwiązań. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt, który spełni jego wszelkie wymagania. Najpopularniejsze rodzaje słuchawek to:

  • słuchawki douszne – najczęściej wybierane do telefonów komórkowych, wkłada się je do małżowiny usznej, a ich główną zaletą jest mobilność,
  • słuchawki dokanałowe – te w przeciwieństwie do dousznych wkładane są bezpośrednio do kanału ucha, dzięki czemu lepiej izolują dźwięki z otoczenia, a długie używanie nie powoduje dyskomfortu,
  • słuchawki nauszne – nie zasłaniają całych uszu, a jedynie są na nich „zawieszone”, gwarantują znacznie lepszą jakość dźwięku niż słuchawki douszne czy dokanałowe, niestety są znacznie mniej mobilne, ale dobrze sprawdzają się i w domu i na spacery czy podróż,
  • słuchawki wokółuszne – są modelem największym, nauszniki zasłaniają całe uszy, dzięki czemu doskonale izolują dźwięki z otoczenia, zapewniają najwyższą jakość dźwięku, ale ze względu na rozmiar zazwyczaj korzysta się z nich jedynie w domu.

Bezprzewodowe czy z kablem?

Ostatnią z istotnych kwestii praktycznych, które trzeba dobrze przemyśleć, jest wybór – słuchawki bezprzewodowe czy z kablem. Chociaż standardowym rozwiązaniem są słuchawki przewodowe, coraz większą popularność zyskują te, których nie trzeba podłączać do urządzenia. A to podyktowane jest wygodą. Dla wielu osób krótki czy też ciągle plączący się kabel to prawdziwa udręka. Z kolei inni twierdzą, że takie rozwiązanie gwarantuje lepszą jakość dźwięku. Jednak bez dwóch zdań słuchawki bezprzewodowe będą doskonałe dla osób aktywnych oraz mobilnych. Lekkie słuchawki bez kabla pozwalają słuchać muzyki podczas: biegania, wykonywania treningów, sprzątania domu i podwórka, jazdy na rowerze czy rolkach i przy wielu innych czynnościach, gdzie kabel mógłby stanowić problem.

Słuchawki dla dzieci

A jakie słuchawki wybrać dla dzieci? Jak wiadomo dzieci, szczególnie te najmłodsze lubią rzeczy oryginalne, a jednocześnie wpisujące się w panujące aktualnie trendy. Dlatego klasyczne, jednokolorowe słuchawki będą dla nich po prostu nudne. Tymczasem model wyposażony w świecące uszy kota oferowany przez sklep internetowy Allneo to zdecydowanie coś, czym każde dziecko będzie chciało się pochwalić. Dostępne w kolorze różowym i czarnym doskonale sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Ciekawym efektem, który bez wątpienia spodoba się najmłodszym, jest zamontowanie w uszach lampek LED, które mienią się aż w 7 różnych kolorach. Dzięki temu słuchawki oprócz tego, że pozwalają na słuchanie muzyki w wysokiej jakości, dodatkowo są unikatowe i przyciągają wzrok. Poza słuchawkami z ozdobnymi kocimi uszami znaleźć można także wiele innych ozdobnych motywów, jak chociażby jednorożec, korona czy skrzydła. Takie słuchawki doskonale sprawdzą się jako praktyczny i urokliwy prezent dla najmłodszych na każdą okazję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas