Materiał Partnera
Jak założyć punkt odbioru paczek?

Jak założyć punkt odbioru paczek?

Firmy kurierskie poszukują miejsc, w których można nadać i odebrać paczkę. Jest to wygodne rozwiązanie dla firmy, osoby prowadzącej działalność (dodatkowy zarobek) oraz dla klientów, którzy nie muszą martwić się tym, że nie byli w domu, gdy z paczką przyszedł kurier. Stworzenie punktu nadawania i odbioru paczek to również rozszerzenie prowadzonej działalności. W sklepie wielobranżowym będzie to dodatkowa usługa, która z pewnością przyciągnie klientów. Można ją mieć po podpisaniu stosownej umowy z firmami kurierskimi.

Jak założyć punkt nadania i odbioru paczek?

Po pierwsze ile firm kurierskich, tyle jest ofert otwarcia punktów odbioru paczek. Niektóre z nich pobierają opłaty licencyjne i opłaty wpisowe. Inne firmy kurierskie zaś tego nie robią, a w ten sposób koszty stałe obsługi posiadanej już działalności nie zwiększą się ani o przysłowiową złotówkę. Potrzebny jest natomiast komputer z dostępem do Internetu, zwykła drukarka biurowa. Przydatna jest także prosta miara oraz waga. Dzięki nim można zmierzyć i zważyć paczki. Komputer powinien obsługiwać system do generowania listów przewozowych, który zazwyczaj działa online w przeglądarce internetowej, Nie potrzeba więc żadnego dodatkowego oprogramowania. Dostęp do systemu jest w ramach współpracy. Nie ma też określonych wymogów lokalowych. Lokal może być dowolny, powinien tylko zapewniać możliwość składowania dziennej ilości przesyłek. Punkt nadania i odbioru paczek jest doskonałym pomysłem na rozszerzenie działalności, jaka jest prowadzona przez sklep wielobranżowy. Możliwość nadania i odbioru paczki w sklepie przyciąga rzesze klientów, którzy prawdopodobnie w inny sposób by nie dotarli w to miejsce.

- To najlepsza możliwa reklama dla sklepu, zwłaszcza, że otrzymujesz ją od firm kurierskich, z którymi podpisujesz umowę. A reklama generuje dodatkowy zysk. Klient przychodząc po paczkę, często coś jeszcze kupi  – mówi Konrad Ołowiecki z Firmy Marcel z Ełku.

Jakie korzyści z punktu nadania i odbioru paczki w sklepie ma klient?

Jakie są korzyści z nadania paczki w punkcie, a nie bezpośrednio w firmie kurierskiej? Przede wszystkim największą zaletą takiej usługi jest prawdziwa samodzielność i możliwość wyboru najkorzystniejszego dla siebie terminu, w którym chcemy nadać paczkę oraz wskazania dogodnej lokalizacji. Nie musimy już czekać na kuriera w domu. Oszczędza się więc w ten sposób czas i pieniądze, a także pracę i zadania kuriera. Wybierając najbliższy punkt nadania paczki w określonym miejscu można bez problemu nadać przesyłkę, a potem wrócić do dalszych obowiązków. Podobnie jest z jej odbiorem. Oczekiwanie na kuriera często wiąże się z określonym czasem, co może być bardzo kłopotliwe. Dlatego możliwość odbioru jej we wskazanym miejscu oszczędza czas klienta – adresata. Może on odebrać przesyłkę w dogodnym dla siebie terminie, w określonych dniach i godzinach na awizo lub w SMS-ie od firmy kurierskiej.

Opracowanie:

Firma Marcel Ołowiecki Konrad

Ełk , Wojska Polskiego 12B

  • tel. 504 120 667

Podziel się