Materiał Partnera Jak wybrać ozdoby i dodatki do mieszkania?

Jak wybrać ozdoby i dodatki do mieszkania?

Ozdoby i dodatki w domu są zwieńczeniem aranżacji wnętrz. Mogą dodawać osobistego charakteru, gdy są bezpośrednio związane z domownikami, lub wykonane przez nich. Wybór odpowiednich akcesoriów powinien być przemyślany, dlatego warto poświęcić trochę czasu na odpowiedni dobór dekoracji do salonu, sypialni, a nawet kuchni czy łazienki. Wszelkie dodatki i ozdoby możesz nabyć w wielu sklepach stacjonarnych, ale także internetowych, takich jak Anielsko Czarodziejskie.

Co za dużo to nie zdrowo, czyli przesyt nie jest wskazany

Gdy wybierasz dodatki do domu musisz mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim jeśli zależy ci na uniknięciu efektu kiczu, nie przesadź z ilością i formą ozdób. Ważny jest odpowiedni dobór kolorów  dekoracji w poszczególnych pomieszczeniach. Dobrze jest postawić tu na jeden albo dwa kolory dominujące we wnętrzach, albo dwa odcienie tej samej barwy (np. na ścianach) oraz kolory uzupełniające, w których powinny być dodatki. Mogą one dopełnić główną kolorystykę, ale mogą też ją przełamać. Dla przykładu, jeśli twoje ściany są w ciemnych odcieniach, dla przełamania warto postawić na oknie lub komodzie ciekawy kwietnik w kształcie rowerka wypełniony różnokolorowymi lub jasnymi kwiatami. Na sypialnianym stoliku nocnym albo na toaletce można ustawić białego aniołka, a kawowy stolik przyozdobić drewnianym świecznikiem. Dla tych, którzy lubią sielski klimat idealne będą naturalne dodatki, takie jak wiklinowe wianki czy zawieszki oraz wszelkie drewniane akcesoria. Oczywiście ozdoby można zrobić samemu. Dobrze jest zaopatrzyć się wtedy w potrzebne do ich wykonania komponenty w postaci cekinów, piór czy artykułów pasmanteryjnych. Możesz wtedy stworzyć ozdobne poduszki, które idealnie  uzupełnią zestaw wypoczynkowy, albo bieżnik na ławę i obrus na stół. Pamiętaj tylko o zachowaniu umiaru podczas dekorowania, bo przerost formy nad treścią może jedynie zaszkodzić, przecież nie to chodzi.

Dekoracje w łazience i kuchni?

A dlaczego nie. Przecież to miejsca, w których spędza się dużo czasu, więc powinny być miłe i przytulne. A dzięki dekoracjom taki efekt bez problemu można osiągnąć. Sprawdzą się tu ładne przedmioty użytkowe, takie jak deski do krojenia w ciekawym kształcie, czy oryginalne pojemniki na przyprawy w kuchni, jak też mydelniczka z bursztynu w łazience. Ale w tych pomieszczeniach można również postawić na akcesoria, które mają pełnić funkcje stricte dekoracyjną. Ustawione w kuchni doniczki z ziołami będą pięknie wyglądały, gdy otulone zostaną bieloną jutą, a soczyste jabłka w jutowym worku będą zdobiły kuchenny blat lub stół. Firanki po bokach można przewiązać satynową wstążką, a na parapecie warto ustawić drewniane lub metalowe latarenki, które po zmroku będą swoim blaskiem ozdabiały okno. Elementem ozdobnym w łazience mogą być personalizowane ręczniki. Można tu skorzystać z rypsowych albo satynowych wstążek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas