Materiał Partnera Jak w odpowiedni sposób zadbać o włosy?

Jak w odpowiedni sposób zadbać o włosy?

Praktycznie każda część naszego ciała wymaga codziennej pielęgnacji, aby przez długi czas prezentować się pięknie i zdrowo. Nie inaczej jest oczywiście z włosami, które w sposób szczególny są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W przypadku włosów nie wystarczą nam jednak cykliczne wizyty w zakładach fryzjerskich. Dowiedzmy się więc, jak powinniśmy zadbać o włosy.

Czesanie i podcinanie

Pielęgnacja włosów to tak naprawdę wieloetapowy proces. Jeden z jego elementów stanowi podcinanie końcówek. Dla osób chcących cieszyć się długimi oraz zdrowymi włosami jest to niezwykle ważna czynność, która powinna być wykonywana bardzo regularnie (średnio co 2-3 miesiące). Zabieg ten ma znaczący wpływ na usunięcie suchych, rozdwojonych końcówek.

Jeżeli chodzi o samo czesanie, to warto tutaj zastosować również preparaty pielęgnujące do włosów takie jak specjalne maseczki czy olejki (np. z jedwabiem bądź olejem kokosowym lub arganowym), aby mieć pewność, że nie będziemy ich szarpać. Dodajmy też, iż proces czesania należy wykonywać stosunkowo powoli i delikatnie.

Odpowiednie kosmetyki do włosów

Istotną sprawą, jeżeli chodzi o pielęgnację włosów, jest również zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Wybierając preparaty do włosów, warto zwrócić uwagę na produkty od firmy Sylfida Kosmetyki oferującej nam wysokiej klasy dermokosmetyki. Podstawowy wyrób do codziennej pielęgnacji włosów stanowią oczywiście szampony dostosowane do indywidualnych potrzeb np. przeciwłupieżowe, do włosów silnie przetłuszczających się czy do włosów farbowanych.

Warto zwrócić tutaj uwagę na specjalne balsamy myjące, które dodatkowo posiadają właściwości regenerujące, wzmacniające oraz nawilżające. Idealnym uzupełnieniem tego typu produktów mogą być również odżywki, które regenerują zniszczone włosy oraz zabezpieczą je przed kolejnymi uszkodzeniami. Na etapie pielęgnacji dobrze jest stosować serum do włosów, które pomoże nam zwalczyć łupież, powstrzyma ich nadmierne przetłuszczanie oraz wspomoże ich wzrost.

Opracowanie:

Podziel się