Materiał Partnera
Jak bezpiecznie kupować ubrania przez Internet?

Jak bezpiecznie kupować ubrania przez Internet?

Jeśli uwielbiasz zakupy, ale nie cierpisz chodzić do centrów handlowych, możesz kupować ubrania przez Internet. Możesz to zrobić zakupy online w dowolnej chwili i miejscu, wystarczy dostęp do Internetu. Wybór jest ogromny. Dzięki świetnym zdjęciom i łatwym w nawigacji stronom kupowanie ubrań nigdy nie było prostsze. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, gwarantujących bezpieczeństwo.

Bezpieczne zakupy online

Świetne kolekcje ubrań znajdziesz w sklepie Vailet Wioletta Maksimowicz. Rób zakupy w sklepach, które znasz i którym ufasz. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Jeśli pierwszy raz robisz zakupy w jakimś sklepie internetowym, koniecznie sprawdź opinie o nim. Aby zwiększyć poziom ochrony, użyj odpowiednio szyfrowanych witryn. Adresy internetowe, które zaczynają się od https:// lub mają zamkniętą, złotą kłódkę w prawym dolnym rogu ekranu przeglądarki, używają szyfrowania zwiększającego bezpieczeństwo. Aktualizuj oprogramowanie zabezpieczające i rozważ użycie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Możesz wybrać filtry przeglądarki i rozszerzone certyfikaty EV-SSL. 

Absolutnie nie podawaj loginu i hasła do konta bankowości internetowej. Renomowane sklepy internetowe nie żądają od swoich klientów takich informacji. Jeśli otrzymasz mail z linkiem od sprzedawcy internetowego, zamiast od razu klikać podany link do witryny, wpisz adres w przeglądarce. W ten sposób będziesz się skutecznie chronić przed wiadomościami, próbującymi wyłudzić od Ciebie cenne dane.

Warunki wysyłki i płatności

Jeśli chcesz kupić przepiękną sukienkę online, zwróć uwagę na warunki wysyłki. Profesjonalny sklep podaje koszt wysyłki, zanim dokonasz zamówienie. Sprawdź, jakie są dostępne opcje. Zorientuj się, czy istnieje możliwość darmowej wysyłki (np. gdy zrobisz zamówienie powyżej określonej kwoty). Czasami warto wydać trochę więcej, żeby nie płacić za wysyłkę. Zobacz, czy sklep oferuje jakieś zniżki i rabaty.

Niezwykle ważne są też metody płatności. Mimo że większość sklepów online akceptuje karty kredytowe, nie we wszystkich możesz zapłacić określonymi kartami kredytowymi, debetowymi lub skorzystać z innej opcji płatności. Dlatego, jeśli chcesz zapłacić w konkretny sposób, sprawdź wcześniej, czy sklep proponuje taką opcję.

Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na politykę zwrotów i opcję zwrotu pieniędzy. Zobacz, w jaki sposób możesz się skontaktować ze sprzedawcą. Polujesz też na świetne okazje. Wiele sklepów internetowej organizuje co jakiś czas promocje, wyprzedaże i proponuje atrakcyjne rabaty. Jeśli tylko jest taka możliwość, zapisz się do newslettera i zostań członkiem klubu online.

Opracowanie:

Vailet Wioletta Maksimowicz

Białystok , Pietkiewicza 8 lok. 53

Podziel się