Materiał Partnera Drapak z ekologicznych materiałów – oferta firmy Kotpak

Drapak z ekologicznych materiałów – oferta firmy Kotpak

Czy wiesz, że coraz więcej Polaków, podczas zakupów, zwraca uwagę na aspekt ekologii? W związku z tym, dużym zainteresowaniem cieszą się produkty z ekologicznych materiałów. Jak się okazuje, przyjazny dla środowiska może być nawet drapak dla kota. Fenomenalny produkt, w odpowiedzi na preferencje konsumentów, potrzeby futrzaków i apele ekologów, stworzyła firma Kotpak.

Ekologiczne drapaki dla kotów – materiał

Wbrew pozorom, drapak dla kota nie musi być wykonany ze sztucznych materiałów i tworzyw. Doskonałym dowodem na to jest oferta przedsiębiorstwa Kotpak. Drapaki, oferowane przez tę firmę wykonane są bowiem z 65-70 elementów tekturowych, połączonych naturalnym walcem drzewnym i zakończonych kapturkami z drzewa toczonego. Warto zaznaczyć, że tektura falista jest – zdaniem specjalistów – jest jednym z materiałów, najmocniej wpisujących się w trend eko. Może ona być bowiem nawet siedmiokrotnie poddawana recyklingowi. Dodatkowo, jest bardzo wytrzymała, więc wykonane z niej drapaki charakteryzują się solidnością i długim okresem użytkowania.

Dlaczego koty uwielbiają tekturę?

Drapaki, wykonane z tektury, bardzo często cieszą się większym zainteresowaniem niż te tradycyjne, sztuczne. Te drugie nierzadko są omijane szerokim łukiem z lekkim grymasem, wypisanym na pyszczku kota. Wynika to nie tylko z przekornego charakteru mruczków, ale przede wszystkim z ich upodobań. Koty uwielbiają bowiem kartony i tekturę. Jeden z pracowników przedsiębiorstwa Kotpak wyjaśnił, z czego to wynika.

Niewiele osób wie, że średnia temperatura ciała u mruczków wynosi około 38-39 stopni Celsjusza. Koty uwielbiają więc ciepło, a tektura jest doskonałym izolatorem. W związku z tym, futrzaki bardzo chętnie śpią w kartonach. Dodatkowo, pudełka są dla kotów idealnym miejscem zabawy i ostrzenia sobie pazurków.

Cechy dobrego drapaka

Drapak z tektury nie tylko jest dobrym wyborem ze względu na dbałość o środowisko, ale także ze względu na preferencje kotów. Decydując się na taki zakup, warto również zwrócić uwagę na samą estetykę wykonania produktu – w końcu element ten będzie stanowił część wystroju domu. Estetyczne, wręcz ekskluzywne drapaki dla kotów można zamówić w przedsiębiorstwie Kotpak. Produkty mają bowiem nowoczesny, wręcz oryginalny design, który połączony jest z funkcjonalnością: wąsaty pupil może szlifować pazurki, spać, bawić się.  Wszystkie modele można zobaczyć na stronie internetowej przedsiębiorstwa, wybrać najbardziej odpowiadający potrzebom i od razu zamówić pod wskazany adres. 

Podziel się