Artykuł sponsorowany Charakterystyka profesjonalnych dronów

Charakterystyka profesjonalnych dronów

Precyzja sterowania, umiejętność utrzymania pozycji, kontrola parametrów lotu i zdolność nagrywania obrazu w formacie Full HD – to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują profesjonalne drony wirnikowe. Te niepozorne urządzenia zyskują coraz szerszą popularność wśród profesjonalistów, ale też amatorów podniebnej zabawy. Co stoi za spektakularnym sukcesem dronów? Jakie są ich zalety?

Budowa drona

Typowy dron wirnikowy cechuje się prostotą konstrukcji. Składa się z czterech bezszczotkowych silników o dość sporej żywotności, pozwalających na nieustanny lot przez okres od kilku, do ponad dwudziestu minut. Niektóre modele stwarzają możliwość rozszerzenia konstrukcji o dodatkowe silniki. Poza nimi, nie mamy do czynienia z innymi ruchomymi elementami, płaszczyznami, sprzęgłami czy zębatkami. Parametry lotu regulujemy wyłącznie prędkością, z jaką obracają się śmigła przy silnikach.

Sterowanie dronem

Sterowanie dronem na odległość jest możliwe za pośrednictwem specjalnego aparatu, przypominającego kontroler do gier wideo. Nauka poprawnego kierowania trwa zaledwie kilka minut. Drony potrafią zawisnąć nieruchomo w powietrzu nawet wówczas, gdy zdejmiemy ręce z przycisków. Wiele z nich posiada opcję automatycznych przelotów po wyznaczonej trasie, z zaprogramowanymi powrotami do domu włącznie. Uwaga! Użytkując drona musimy pamiętać, by nie zawisł on zbyt wysoko. Urządzenie szybujące na wysokości kilkuset metrów może powodować realne zagrożenie w przestrzeni powietrznej, a także dla osób znajdujących się na ziemi (w przypadku nieprzewidzianego upadku).

Zastosowanie dronów

Drony znajdują szereg zastosowań. Można ich używać do zabawy, wyścigów, nagrywania filmów i robienia zdjęć. Profesjonalne urządzenia są wykorzystywane w fotografii lotniczej i FPV, a także jako narzędzia wspomagające systemy bezpieczeństwa (np. w zakresie monitorowania danego obszaru). Z możliwości dronów chętnie czerpią wykonawcy budowlani (utrwalając z lotu ptaka poszczególne etapy inwestycji), agencje deweloperskie (do prezentacji nieruchomości wraz z pobliskim obszarem) oraz marketingowe (przy tzw. latających reklamach). Wiele sklepów wysyłkowych liczy, że w przyszłości będzie mogło używać dronów do… transportu paczek. Wątpliwości budzi bezpieczeństwo dostaw, dlatego koncepcję podniebnych kurierów możemy póki co traktować w kategoriach science-fiction.

Zakup drona

Poszukując drona powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakim celu chcemy go stosować. Ceny profesjonalnych urządzeń zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Prostsze drony rekreacyjne nabędziemy natomiast za sumę kilka razy mniejszą. Przeglądając oferty produktów, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak ilość silników, czas lotu czy jakość kamery. Tylko szczegółowe rozpoznanie danych technicznych sprawi, że będziemy zadowoleniu z zakupu. Szerokim asortymentem dronów dysponuje m.in. firma ARKFORM, prowadząca sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas