Artykuł sponsorowany Zastosowanie iglaków w ogrodzie - Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzeja Krzysiaka

Zastosowanie iglaków w ogrodzie - Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzeja Krzysiaka

Ogród na prywatnej posesji to strefa wypoczynku, która powinna być atrakcyjna wizualnie. Stworzenie efektownego terenu zielonego to natomiast konieczność zasadzenia właściwych roślin. Ciekawą propozycją są iglaki dostępne w ofercie Gospodarstwa Szkółkarskiego Andrzeja Krzysiaka, których zastosowanie jest dość wszechstronne. Mogą być one zarówno częścią żywopłotu, jak i wyjątkowymi, głównymi punktami przydomowego ogrodu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Czym właściwie są iglaki?

Iglaki to nic innego jak drzewa i krzewy iglaste, które przeznaczone są do sadzenia w ogrodach. Są one wybierane głównie ze względu na swój atrakcyjny wygląd, który utrzymują przez cały rok. Iglaki to bowiem rośliny zimozielone. Doskonale sprawdzają się więc w polskim klimacie. Nawet przy ujemnych temperaturach rośliny te zachowują kolor, nie więdną ani nie ulegają uszkodzeniom spowodowanym czynnikami zewnętrznymi. Mianem iglaków określa się najczęściej krzewy ozdobne. Mają one zastosowanie w przydomowych ogrodach.

Iglaki można je wykorzystać na wiele sposobów. Z powodzeniem przygotowuje się z nich żywopłoty. Stanowią też ważny element skalniaków. Jeśli w ogrodzie jest oczko wodne, warto zdecydować się na ich zasadzenie w jego bliskiej odległości. Ozdobne rośliny iglaste nadają się jako główne krzewy na terenach zielonych. Ich uniwersalność jest dużym atutem, który wpływa na zainteresowanie iglakami zarówno ogrodników profesjonalnych, jak i amatorów. Jakie gatunki są najchętniej przez nich wybierane?

Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

Przy wyborze roślin iglastych do przydomowego ogrodu należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Jedną z nich są rozmiary, jakie może osiągnąć konkretny gatunek. Wiele iglaków potrafi rozwinąć się na wysokość kilku lub nawet kilkunastu metrów. Nie sprawdzi się to w każdym ogrodzie, dlatego należy przed zakupem i sadzeniem skonsultować się ze specjalistą. Wskazówek w tym zakresie udzielą pracownicy Gospodarstwa Szkółkarskiego Andrzeja Krzysiaka, które w swojej ofercie ma wiele iglaków i nie tylko.

Jakie więc gatunki będą właściwe do przydomowych ogrodów? Na żywopłot nadadzą się cyprysiki. Jeśli natomiast na terenie zielonym poszukiwany jest efektowny soliter, to dobrym rozwiązaniem będzie sosna. Popularnym i wybieranym do ogrodów znajdujących się w miastach krzewem jest kosodrzewina. Rośnie ona nawet w niezbyt korzystnych warunkach. Na wspomniany już skalniak sprawdzi się natomiast modrzew europejski, jodła czy jałowiec. Co ciekawe, iglaki mogą być ozdobą nie tylko przydomowego ogrodu, ale również balkonów. Stworzenie z nich efektownych naturalnych dekoracji wymaga jednak właściwego dopasowania gatunków do miejsca ich nasadzenia.

Działalność szkółki

Gospodarstwo Szkółkarskie Andrzeja Krzysiaka specjalizuje się w produkcji iglastych drzew i krzewów ozdobnych, oferuje również byliny i pnącza. Działa na rynku już od 1986 roku i proponuje swoim klientom szeroki wybór gatunków do ogrodu oraz na balkon. Dostępne są w sprzedaży na miejscu lub za pośrednictwem strony internetowej. Gospodarstwo prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną, a w jego głównej ofercie znajdują się przede wszystkim rośliny iglaste, ale również okazałe egzemplarze roślin liściastych.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas