Materiał Partnera Zakup kombajnu zbożowego – na co zwrócić uwagę?

Zakup kombajnu zbożowego – na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to spore wyzwanie – wymaga doświadczenia, wiedzy, zaangażowania i odpowiedniego sprzętu, który ułatwia prace. Gospodarstwo rolne nie może obyć się bez odpowiedniego kombajnu – jednak jego zakup to spory wydatek. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretną maszynę, warto upewnić się, że spełni ona nasze oczekiwania i sprawdzi się podczas prac w gospodarstwie. Jesteś rolnikiem i zastanawiasz się, w jaki kombajn zbożowy warto zainwestować? Nie jesteś pewien, jaka maszyna najlepiej sprawdzi się w Twoim gospodarstwie? W takim razie znalazłeś się we właściwym miejscu. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jaki kombajn wybrać.

Zakup kombajnu to spory wydatek, dlatego nie warto podejmować decyzji pochopnie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając konkretną maszynę oraz gdzie znajdziesz urządzenia rolnicze w najlepszych cenach.

Sprawdź parametry techniczne maszyny

Przede wszystkim warto zapoznać się z parametrami technicznymi kombajnu, które mają znaczący wpływ na jego wydajność. Koniecznie zastanów się, na jakiej powierzchni ma być użytkowany kombajn, gdyż jego wielkość oraz parametry eksploatacyjne muszą zostać dopasowane do pola, na którym będzie pracowało urządzenie. Należy wziąć także pod uwagę zakres i intensywność prac. Kupując kombajn, zapoznaj się z szerokością roboczą zespołów żniwnych oraz parametrami związanymi z pracą silnika i układu napędowego. Koniecznie przyjrzyj się również wskaźnikom dotyczącym przepustowości zespołów omłotowych i działania maszyny pod względem straty ziarna i zespołu młócącego, czyszczącego i oczywiście żniwnego. Wysokiej klasy kombajny renomowanej marki Claas znajdują się w ofercie cenionej i cieszącej się uznaniem w branży firmy Usługi Rolnicze Pabirowska Dorota w Namysłowie, w województwie opolskim.

Części wymienne i serwisowanie

Zakup kombajnu to poważne przedsięwzięcie, dlatego warto upewnić się, że w razie jakichkolwiek usterek będziemy mieli dostęp do części zamiennych oraz serwisu technicznego.

Rodzaj kombajnu

Zastanawiasz się, czy wybrać kombajn rotorowy, czy klawiszowy? Ten pierwszy jest skonstruowany w taki sposób, że omłot oraz oddzielanie ziaren ze słomy odbywa się na dwóch wzdłużnych rotorach. Działa delikatniej od kombajnu klawiszowego, dzięki czemu powoduje mniejsze uszkodzenia ziarna, co przekłada się na wyższą jakość uzyskanych plonów.

Maszyny rolnicze powinny wyróżniać się znakomitą jakością i parametrami idealnie dopasowanymi do prac wykonywanych w gospodarstwie rolnym. Dlatego nie podejmujmy decyzji pochopnie – skontaktujmy się z firmą, która oferuje wysokiej klasy maszyny i pomoże nam wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas