Materiał Partnera Wszystko to, co musisz wiedzieć o drzewach trudnych!

Wszystko to, co musisz wiedzieć o drzewach trudnych!

Jednym z elementów ekosystemu są drzewa. Odgrywają one szczególnie ważną rolę dla życia na Ziemi. Przede wszystkim wytwarzają tlen – w ciągu roku jedno drzewo może wytworzyć ilość tlenu wystarczającą nawet dla 10 osób! Czasem jednak trzeba je usuwać, ponieważ stanowią jakieś niebezpieczeństwo. Niestety wycięcie drzewa nie zawsze jest prostym zadaniem, a usuwaniem drzew trudnych powinni zajmować się jedynie fachowcy. Dlaczego? Sprawdź to!

Drzewa trudne – czyli jakie?

Mogłoby się wydawać, że do wycięcia drzewa potrzeba jedynie odpowiedniego sprzętu. Nie do końca jest to prawda, ponieważ jeśli chodzi o te trudne, to nie jest to wystarczające. Przede wszystkim usunięciem drzewa trudnego powinna zająć się osoba doświadczona, ponieważ wykonanie tego zadania przez niewyszkolonego operatora może doprowadzić do różnych uszkodzeń i nie tylko! Zanim jednak wyjaśnimy sobie, jak przebiega wycinka drzewa trudnego, to warto napisać o nich kilka słów. Do tej kategorii zaliczamy:

  • drzewa znajdujące się na terenach cmentarzy – nieprofesjonalna wycinka może doprowadzić do uszkodzeń nagrobków;

  • drzewa z gałęziami, które są niebezpiecznie „złączone” z liniami wysokiego napięcia – usunięcie takiego drzewa wymaga niezwykłej precyzji, aby nie doszło do poważnych szkód;

  • niebezpieczne drzewa – takie, które są podłamane lub po prostu zagrażają mieszkańcom;

  • złamane, czy też niespotykanie podparte drzewa – tzw. wiatrołomy.

Profesjonalne usuwanie drzew trudnych.

Każde drzewo powinno być wycinane przez specjalistów, ale dotyczy to szczególnie tych trudnych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że osoby niedoświadczone nie posiadają odpowiedniego sprzętu, ale co ważniejsze – umiejętności. Jak podpowiadają nam eksperci z firmy Puss&piast, wycinka drzewa trudnego przebiega etapami. Rozpoczyna się od usunięcia konarów i gałęzi, do których dostęp jest najłatwiejszy, a na samym końcu przechodzi się do pnia. 

Wycinka drzewa trudnego to zadanie dla profesjonalistów, którzy od lat wykonują tego typu prace, a więc doskonale wiedzą, jak je przeprowadzić bez żadnych szkód. Mają oni wiedzę dotycząca gatunków drzew, a ponadto są świadomi tego, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Poza tym trzeba pamiętać, że podczas wycinki drzewa trudnego może dojść do utraty zdrowia, jak i uszkodzeń elementów znajdujących się w pobliżu. Nie warto zatem ryzykować i lepiej postawić na fachowe usuwanie drzew trudnych. Już dziś skontaktuj się z ekspertami z firmy z województwa dolnośląskiego i miej pewność, że wycinka drzew zostanie wykonana bezpiecznie i szybko!

Opracowanie:

Puss&piast Anna Piastowicz

Sobin , Grafitowa 25

Podziel się