Materiał Partnera Wozy paszowe, czyli ułatwienie pracy rolnika

Wozy paszowe, czyli ułatwienie pracy rolnika

Praca na wsi nie należy do łatwych, mimo że rozwój technologii pozwolił skonstruować różnego rodzaju maszyny ułatwiające prace rolnikom. Jednak nie każdy rolnik może skorzystać z nowych rozwiązań, ponieważ maszyny są drogie. Podobnie jest ze sprzętami, które pomagają przy pracach hodowlanych. Wśród takich maszyn są wozy paszowe. Ich sprzedażą zajmują się firmy z maszynami rolniczymi.

Do czego służy paszowóz i jakie są jego rodzaje?

Na rynku można spotkać przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą maszyn rolniczych. Głównie takie firmy specjalizują się w konkretnych sprzętach. Wśród nich mogą być wozy paszowe. Wóz paszowy to maszyna, która ułatwia wykonywanie prac związanych z hodowlą bydła. Dzięki ich pomocy możliwe jest stworzenie odpowiednio wymieszanego jedzenia dla zwierząt. Istnieją dwa podstawowe typy paszowozów, które klasyfikowane są według typu mieszadła. Zatem wyróżnić można wozy paszowe o pionowej orientacji zespołu tnąco-mieszającego oraz wozy paszowe o poziomej orientacji zespołu tnąco-mieszającego. Każdy wóz paszowy musi być wyposażony w dokładną wagę, aby możliwe było zachowanie powtarzalnej dawki mieszanki pokarmowej. Producentem wysokiej jakości wozów paszowych jest np. firma Keenan. W Polsce istnieją przedsiębiorstwa, które zajmują się dystrybucją maszyn rolniczych tego producenta. Najpowszechniejsze paszowe wozy firmy Keenan sprzedawane przez polskich przedsiębiorców to:

  • Mech-Fiber 300,
  • Mech-Fiber 360,
  • Mech-Fiber 320,
  • Mech-Fiber 340.

Istnieją także inne wozy paszowe Keenan dystrybuowane przez firmy specjalizujące się w tym. Jak tłumaczy specjalista w tej branży z firmy Lesz-Rol Leszek Łoński, wozy paszowe różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem, ładownością oraz mocą. Rolnicy mogą się zaopatrzyć również w dodatkowe moduły do paszowozów. Jednym z nich jest BaleBlend®. Ta nowoczesna technologia pozwala na łatwiejsze i szybsze przetwarzanie dużych bali, niezależnie od ich kształtu i materiału, z którego są zrobione, np. kiszonka, siano, słoma. Jednak nie trzeba kupować wozu paszowego z takim modułem, ponieważ to od klienta zależy czy chciałby, aby jego wóz wyposażony był w taką technologię.Naprawa wozów paszowy i pozostałych maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze głównie wykorzystywane są do ciężkich prac, dlatego nierzadko zdarza się, że się popsują lub jakieś elementy ulegną awarii. Takie nieprzyjemne dla rolników rzeczy mogą dotknąć każdy sprzęt, w tym wozy paszowe. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z paszowymi wozami możemy zwrócić się o pomoc w ich naprawie do przedsiębiorstwa sprzedającego takie maszyny. W takich firmach najczęściej zatrudniani są profesjonalni mechanicy, który specjalizują się w naprawie sprzętów rolniczych. Serwis wozów paszowych i innych maszyn rolniczych jest zatem doskonałą ofertą kierowaną do rolników. Poza naprawą, usługi dotyczą także sprzedaży części do maszyn rolniczych.

Podziel się