Materiał Partnera Własna pasieka to pomysł na dobry biznes! – odwiedź dobre centrum ogrodnicze

Własna pasieka to pomysł na dobry biznes! – odwiedź dobre centrum ogrodnicze

Pszczoły to insekty, bez których nie byłoby życia na ziemi. Dzisiaj niestety poziom ich populacji drastycznie maleje, co jest podyktowane destrukcyjną działalnością człowieka, a także zmianami klimatycznymi. W niektórych prowincjach w Chinach, ludzi muszą zapylać krzewy i drzewka owocowe ręcznie! Aby nie dopuścić dzisiaj do takiej sytuacji w Europie, Unia Europejska, centra ogrodnicze, czy też administracja państwowa rekomenduje zakładanie własnych pasiek. Dowiedz się, kiedy warto na nie postawić!

Zakładanie pasieki

Oczywiście sama hodowla pszczół to bardzo złożona dziedzina, która wymaga wdrożenia odpowiednich działań sanitarnych i przede wszystkim wiedzy. Każdy nowy pszczelarz może jednak uzyskać odpowiednią pomoc od Polskiego Związku Pszczelarskiego, uczestnicząc w licznych kursach. Po zdobytej gruntowej wiedzy i odpowiednich pozwoleń, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęty. Mowa o ulach drewnianych lub poliuretanowych, o odzieży pszczelarskiej, o artykułach pszczelarskich, o ramkach do uli, o podkarmiaczkach, matach ocieplających i izolatorach, podkurzaczach pszczelarskich, odymiaczach, czy o cieście i syropie dla pszczół. Kupić je można w dobrych centrach ogrodniczych, które kierują swoją ofertę dla klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych.

Dzisiaj pasieki to nie tylko „miodowy biznes”, ale także zakładanie w parkach, czy lasach ule, w celu zwiększenia populacji wymierających owadów, których znaczenie jest dla nas tak wielkie.

Pomysł dla ogrodników, sadowników i rolników…

Budowa własnych pasiek to duży wydatek, na który można jednak uzyskać odpowiednie dofinansowanie, czy też niskooprocentowany kredyt. Zyski zaś mogą być olbrzymie, i to nie tylko dzięki sprzedaży miodu, którego popyt w Polsce stale wzrasta. Dzisiaj warto wiedzieć, że często jeden, dwa, czy trzy ule, które mogą pomieścić populację kilkuset pszczół, zakładają często sadownicy, a także rolnicy. Powód jest prosty! Ich hodowane owoce, czy kwiaty, szybciej są zapylane, a to sprzyja większym plonom. Nic dziwnego zatem, że dzisiaj zarówno pojedynczych uli, jak i całych pasiek powstaje coraz więcej.

Jest to jednak możliwe w dużej mierze dzięki dostawcom technologii pszczelarskiej takim, jak firma OGRÓD ZAJKO, która w swojej ofercie posiada także: rośliny ozdobne, kwiaty ogrodowe, krzewy liściaste, krzewy iglaste, krzewy kwitnące, krzewy owocowe, drzewa owocowe, byliny, trawy, oraz wiele odmian kwiatów ogrodowych sztucznych. Czym wyróżnia się jeszcze to centrum ogrodnicze? Możliwością wynajmu takich urządzeń, jak: kosiarka spalinowa z koszem, glebogryzarka, nożyce elektryczne do żywopłotu,  walec do trawy, wertykulator elektryczny, kosa spalinowa, nożyce spalinowe do żywopłotu, czy świder do gleby… 

Podziel się