Artykuł sponsorowany Rodzaje opryskiwaczy polowych

Rodzaje opryskiwaczy polowych

Jakość zebranego plonu zależy w dużej mierze od stosowanych w uprawie maszyn rolniczych. To dzięki nim cały proces staje się bardziej zautomatyzowany, wydajny i ekonomiczny. Opryskiwacze polowe są niezbędnym elementem uprawy, ponieważ to dzięki nim możemy skutecznie rozpylać chemiczne środki ochrony roślin oraz nawozy. Istnieje kilka rodzajów tego typu urządzeń. Czym charakteryzują się poszczególne z nich?

Opryskiwacz samojezdny - czy to duży wydatek?

Bardzo ciekawym rodzajem opryskiwacza jest wersja samojezdna. Nie wymaga ciągnika, do którego należy go podczepić, dzięki czemu stanowi zupełnie autonomiczną maszynę rolniczą. Opryskiwacz samojezdny sprawdza się tam, gdzie czas poświęcany opryskiwaniu jest znaczący i angażowanie ciągnika za każdym razem jest niemożliwe. Gwarantuje wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo osoby prowadzącej. Cechy motoryczne tego urządzenia również są interesujące. Funkcjonuje on na dwóch niezależnych osiach, dzięki czemu mogą one być zwracane ku sobie. Istnieje również możliwość postawienia pojazdu bokiem, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność oprysku. Niestety, takie urządzenie jest również bardzo kosztowne. Nowa maszyna to koszt 200 tys. złotych i w górę.

Opryskiwacze zawieszane i przyczepiane

Bardziej podstawowym typem jest opryskiwacz zawieszany. Jak sama nazwa wskazuje, należy umieścić go na tuzach z tyłu ciągnika. Nie osiąga imponujących rozmiarów, a jego pojemność waha się między 200 a 1200 litrów. Koszt takiego urządzenia jest stosunkowo niski. Nowe maszyny warte są od 2 do 10 tys. złotych. Wszystkie opryskiwacze dostępne są w atrakcyjnych cenach na stronie firmy Agro-Len Maszyny Dawid Kortylewski, która specjalizuje się w dystrybucji maszyn rolniczych. Pora przejść do kompromisu pomiędzy poprzednimi rodzajami urządzeń. A to za sprawą opryskiwacza przyczepianego, który jest wyposażony we własną oś z kołami. Spotykany również pod nazwą opryskiwacza ciąganego lub zaczepianego, pozwala na uzyskanie znacznie większej pojemności od poprzednika. Charakteryzuje się również większą rozpiętością, dzięki czemu możliwe jest wydajniejsze nawożenie pola o dużym obszarze. Tego typu urządzenia są nieco droższe. Wartość nowej maszyny to około 30 tys. złotych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas