Materiał Partnera Rodzaje części zamiennych do rozdrabniaczy słomy

Rodzaje części zamiennych do rozdrabniaczy słomy

Rozdrabniacze słomy są niezwykle przydatne w każdym gospodarstwie, ponieważ efektywnie mielą siano, słomę i inne rośliny dla zwierząt domowych. Ich obsługa jest bardzo prosta, a zautomatyzowanie obróbki słomy pozwala wykorzystać ten materiał także na cele opałowe. Bardzo ważne jest jednak systematyczne dbanie o taki sprzęt. Tak samo istotne jest, aby zaopatrywać się w najlepszej jakości części zamienne. Jakie? Wyjaśniamy.

Rozdrabniacze słomy – ich rola i zastosowanie

Dawne czasy, kiedy ludzie zmuszeni byli pracować od świtu do zmierzchu w polu bez pomocy maszyn bezpowrotnie i szczęśliwie minęły. Jedno jednak się nie zmieniło – słoma nadal jest niezwykle cenionym towarem. Chociażby z tego względu, że jest doskonałą ściółką dla wszystkich hodowanych zwierząt. Nieocenioną rolę w procesie jej przetwarzania odgrywa właśnie rozdrabniacz słomy, którego wydajność i funkcjonalność są wykorzystywane przez małe i duże gospodarstwa.

 Maszyny tego typu odnajdują zastosowanie w wielu czynnościach gospodarczych, znacznie ułatwiając życie nawet najbardziej wymagającemu rolnikowi. Ich głównym zadaniem jest zautomatyzowanie obróbki słomy, która jest wykorzystywana w hodowli przy rozrzucaniu ściółki w budynkach gospodarczych np. oborach. Umożliwiają one również przygotowywanie i podawanie paszy w systemie TMR (Total Mixed Ration). Doskonale nadają się do produkcji brykietów – to właśnie dzięki nim możliwe jest zagospodarowanie nadwyżki słomy na własne cele opałowe lub sprzedaż. Z tych powodów rozdrabniacze są pożądane w każdym gospodarstwie, jednak równie istotne jest zaopatrywanie tego typu sprzętu w najlepsze części zamienne.

Części zamienne do rozdrabniaczy słomy

Jeśli szukasz niezawodnych części zamiennych do tego typu sprzętu, zawsze stawiaj na najwyższą jakość. Firma Dozagro, która zajmuje się sprzedażą elementów najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, ma bardzo bogaty wybór produktów. Niezawodne części zamienne do rozdrabniaczy słomy, które są dostępne również w jej asortymencie, to:

  • dwustronne bijaki promieniowe,
  • noże czołowe proste,
  • noże czołowe łamane,
  • sita,
  • śruby,
  • noże bijakowe,
  • stalnice,
  • tulejki dystansowe,
  • noże dwustronne.

To właśnie te wszystkie części mają wpływ na sprawne działanie rozdrabniaczy do słomy. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na stan noży, których zadaniem jest mielenie słomy na jak najmniejsze części. Po każdej zakończonej pracy należy dokładnie oczyścić rozdrabniacz z resztek surowca. Pamiętaj też, aby nigdy nie wkładać ręki do otworu podczas rozdrabniania.

Stawiając na produkty renomowanych firm, masz gwarancję, że urządzenie będzie charakteryzowało się bezawaryjnością, solidnością wykonania oraz łatwością obsługi przez długie lata.

Podziel się