Artykuł sponsorowany Pielęgnacja drzew i karczowanie lasów – Zakład Usług Leśnych Arnista

Pielęgnacja drzew i karczowanie lasów – Zakład Usług Leśnych Arnista

Pielęgnacja lasu jest procesem długotrwałym i wymaga wykonywania wielu czynności. Zabiegi są niezbędne, dla poprawy ilości i jakości produkcji leśnej. Obszary zalesione są bogactwem dla człowieka, dostarczają tlen, opał i drewno dla przemysłu. Knieje będą bezpieczne, zdrowe i samowystarczalne, jeśli się o nie odpowiednio dba. W tym celu zatrudnia się Zakład Usług Leśnych Arnista, który zajmuje się pielęgnacją drzew i karczowaniem lasów.

Pielęgnacja lasu przez Zakład Usług Leśnych Arnista

Pielęgnacja lasu wymaga wielu działań. Zaczyna się od kultywacji upraw, czyli usuwania chwastów, poprawy składu gleby i dbałości  o jej jakość, by zapobiegać obumarciu sadzonek. Kolejne prace konserwacyjne obejmują cięcia, wykonywane na młodych uprawach leśnych. Podcinanie gałęzi i konarów poprawiają odporność drzew, na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Wczesne czyszczenie pozwala skutecznie regulować rozmieszczenie i zagęszczenie kompleksu leśnego.  Usuwane są obumierające, chore i martwe gałęzie, a nawet całe uprawy. Zakład Usług Leśnych Arnista zajmuje się pielęgnacją lasów, przerzedza, czy też hamuje wzrost, niektórych partii kniei. Wykonuje również późne czyszczenie w starszych kniei, powyżej 10. lat, czyli w tzw. młodnikach.  Dba także o podszyty niezbędne dla drzewostanu, czyli niskie drzewa i krzewy. Okazy starsze od 20 do 50 lat są poddawane cięciom pielęgnacyjnym, trzebieżom, zabezpieczającym kompleks leśny. Zabieg ten eliminuje i zatrzymuje rozrost mniej wartościowych z różnych powodów okazów.

Cięcia drzew przez Zakład Usług Leśnych Arnista

Cięcie drzew polega na przycinaniu gałęzi, obumarłych i żywych. Prace są niezbędne w celu poprawy jakości danego okazu, dzięki czemu jest ono pozbawione sęków. Przycinanie prowadzone przez  Zakład Usług Leśnych Arnista wykonuje się dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji. Usuwa on martwe i złamane gałęzie, przenoszące choroby. Aby korona drzewa podniosła się, cięcia wykonywane są na niższych gałęziach. Cięcie trzeba rozpocząć już po 2-3 latach od zasadzenia danej sztuki, zanim pnie wydostaną się z osłonek ochronnych. Przycinanie należy przeprowadzać etapami, w celu nadania właściwego pokroju, do czasu kiedy pnie zaczną osiągać oczekiwaną wysokość. Firma zajmująca się pielęgnacją lasów przycina drzewa ostrożnie i nigdy nie usuwa więcej niż 30% żywych gałęzi, gdy korona nie jest w pełni rozwinięta. Przycinanie należy powierzyć tym specjalistom, którzy mają zarówno odpowiedni sprzęt, jak i wiedzę, która pozwala na ustalenie, czy ten dany egzemplarz kwalifikuje się do wycięcia.  

Legalna wycinka drzew

Wyrąb drzew jest legalny, jeśli oczywiście nie ma zastrzeżeń w przepisach. Drzewka owocowe i zagrażające bezpieczeństwu, można wycinać bez pozwolenia.  Na wycinkę okazów rosnących przy drodze publicznej i na terenie nieruchomości zabytkowej, należy uzyskać pozwolenie, w przeciwnym razie grozi wysoka kara grzywny. Wycinka drzew w lasach istniała od zawsze, bo muszą być przerzedzane i karczowane. Uzyskiwane w ten sposób drewno także dziś wykorzystuje się w budownictwie, ciepłownictwie i w przemyśle papierowym. Wyrębem tarcicy zajmują się specjalistyczne firmy takie jak opisywany Zakład Usług Leśnych Arnista, który dysponuje odpowiednim sprzętem oraz przeszkoloną kadrą pracowniczą. Pozyskane drewno trafia do zakładów, które przetwarzają je, w celu dalszego wykorzystania. Wycinka drzew ma na celu porządkowanie lasów, dla dobra samych roślin. Knieje są przerzedzane, karczowane, a okazy przycinane, by lepiej rosły.   

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas