Materiał Partnera Nawozy roślinne

Nawozy roślinne

Decydując się na mieszkanie w domu z ogrodem, lub uprawiając przydomowy ogródek a nawet kwiaty na balonie czeka nas szereg decyzji dotyczących między innymi zakupu najlepszego nawozu dla naszych roślin. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju uprawy, gleby, okresu nawożenia i potrzeb kwiatów lub krzewów. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które sprawią, że owoce i warzywa będą zdrowe a kwiaty zakwitną pełnią kolorów.

Agro-Bud to przedsiębiorstwo wielobranżowe, które oferuje swoim klientom wybór nawozów, materiałów budowlanych, opału oraz usługi transportowe. Do klientów podchodzimy indywidualnie, terminowo i rzetelnie realizując zamówienia i usługi. Zaopatrujemy się tylko u najlepszych producentów, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości i spełniają wszelkie niezbędne normy.

Odżywianie roślin

Chcąc cieszyć się pięknymi i zdrowymi roślinami powinniśmy je regularnie nawozić przeznaczonymi do tego środkami. Dzięki wykorzystaniu nawozów możemy cieszyć się również ekologiczną żywnością, warzywami i owocami z własnego ogródka. Wpływają one pozytywnie na wzrost roślin i chronią je przed szkodnikami. Nie wszystkie składniki odżywcze można znaleźć w glebie, więc dobrze dostarczać je na bieżąco. Jednym z najważniejszych jest azot, który pomaga rosnąć gałęziom i liściom kwiatów, krzewów i drzew. Dzięki niemu szybciej będziemy cieszyć się zielenią w ogrodzie czy na balkonie. Jeśli nasze kwiaty zwolniły swój wzrost, mają mniejsze liście niż zazwyczaj i o wiele bledsze, oznaczać to może, że potrzebują tego pierwiastka do lepszego rozwoju. Innym potrzebnym składnikiem pokarmowym jest fosfor, który odpowiada za prawidłowy rozwój korzeni roślin oraz za zawiązki owoców i kwiatów. Jeśli chcemy poprawić odporność naszych roślin na choroby powinniśmy zapewnić im większą ilość potasu. Wspomaga on i chroni przed przesuszeniem, grzybami czy szkodliwymi skutkami niskich temperatur. Brak wapnia i żelaza objawia się problemami z podłożem. Odkwaszają one podłoże i poprawiają wchłanianie innych składników odżywczych.

Nawóz ratunkiem dla roślin

Gdy nasze krzewy lub kwiaty zaczynają chorować, na liściach pojawiają się plamy lub zmieniają one kształt, zaczynają wysychać lub kurczyć się to ostatni moment, aby uratować je nawozami. Najlepiej stosować je regularnie, aby cieszyć się zdrowym wzrostem. Należy jednak pamiętać, że nie można z nimi przesadzać i najpierw powinniśmy upewnić się, jakie składniki pokarmowe występują już w wykorzystywanej przez nas glebie. W naszej ofercie znajdą Państwo nawozy sztuczne, nawozy organiczne, nawozy fosforowe, nawozy potasowe, nawozy mineralne oraz nawozy azotowe. Należy pamiętać, że nawozy występują w różnych formach. Na przykład nawozy sztuczne potasowe to między innymi sól potasowa, która dobrze rozpuszcza się w wodzie, czy siarczan potasu, który występuje w formie granulatu lub pyłu. Dzięki takiej różnorodności możemy wybrać najwygodniejszą aplikację nawozu w zależności od roślin oraz powierzchni, które musimy odżywić. Z chęcią doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie i pomożemy wybrać odpowiednie produkty.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas