Artykuł sponsorowany Naturalny miód jako cenne źródło składników odżywczych. Poznaj jego lecznicze właściwości!

Naturalny miód jako cenne źródło składników odżywczych. Poznaj jego lecznicze właściwości!

Miód jest jednym z najlepszych darów natury. Posiada liczne właściwości lecznicze i odżywcze. Charakteryzuje się lepką konsystencją oraz słodkim smakiem, który może być świetnym substytutem dla słodyczy. Jest produkowany przez pszczoły w pasiekach i z czasem ulega krystalizacji. Na rynku można spotka bardzo wiele rodzajów naturalnych miodów. W tym artykule dowiesz się, jakie składniki posiada ten produkt i dlaczego warto go regularnie używać.

Miód – drogocenny dla zdrowia naturalny przysmak

Prawdziwy, naturalny miód jest wytwarzany przez pracowite pszczoły, które od wiosny do jesieni ciężko pracują i zbierają pożywczy nektar z bardzo wielu gatunków roślin, które dostępne są w okolicy. Jeżeli pasieka jest prowadzona w naturalnych warunkach, to najczęściej otrzymuje się miód wielokwiatowy, zaś w przypadku dużych pasiek, ule rodzin pszczelich umieszczane są wokół naturalnych plantacji roślin, np. gryki czy rzepaku. Wyróżnia się także miód lipowy, akacjowy, wrzosowy, malinowy, spadziowy oraz spadziowo-nektarowy. Ten słodki, naturalny przysmak ulega z czasem krystalizacji, co świadczy że został wyprodukowany bez dodatku cukry i wody, w przeciwieństwie do jego sztucznych odpowiedników.

Polska jest krajem o długoletniej tradycji produkcji miodu, sięgającej bardzo dawnych czasów. Tradycyjna receptura miodu zawierała przede wszystkim informacje o tym, kiedy następuje właściwy czas miodobrania, aby był on dojrzały, przez co gęstszy i pozwalający na długie przechowywanie. Miód to nic innego, jak mieszanina nektaru kwiatowego i enzymów pochodzących ze śliny pszczół. Składa się on w około 75% z cukrów prostych – glukozy oraz fruktozy, które w organizmie człowieka szybko rozkładają się i wchłaniają do krwioobiegu. Właściwy czas zbioru miodu jest niezwykle istotny, gdyż posiada on wtedy jak największą ilość składników odżywczych, witamin i minerałów, jak np. potas, fosfor, sód, wapń, magnez, witamina C i witaminy z grupy B. Miód pomimo słodkiego smaku cechuje się niską kalorycznością.

Właściwości lecznicze naturalnego miodu

Miód ma niepowtarzalny słodki aromat, a także posiada właściwości prozdrowotne i lecznicze. Przy spożywaniu miodu należy szczególnie uważać, jeżeli posiada się alergię lub cukrzycę. Podczas okresu spadku odporności i intensywnych przeziębień, zaleca się spożywanie przez dorosłych dwóch łyżek stołowych miodu dzienne, a w przypadku dzieci (powyżej trzech lat) dwóch łyżeczek. Miód bardzo dobrze smakuje w połączeniu z kwaśną cytryną, ale pasuje również do wielu różnych potraw. Można używać go do herbaty, zamiast cukru.

Miód ma działanie łagodzące (np. w przypadku kaszlu), oraz detoksykujące (oczyszcza organizm z toksyn, jak np. z nikotyny). Co więcej, wspomaga on metabolizm i zmniejsza odczuwalne objawy choroby wrzodowej, zapalenia jelit oraz ułatwia trawienie wielu ciężkich pokarmów. W wyniku wielu przeprowadzonych badań, stwierdzono, że naturalny miód korzystanie wpływa na zdrowie, będąc swoistego rodzaju antybiotykiem. W ofercie profesjonalnej i doświadczonej firmy Omega Marian Pintal z Biszczy w województwie lubelskim znajdują się różne rodzaje miodów wysokiej jakości i nabywając je można cieszyć się ich dobroczynnymi, naturalnymi właściwościami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas