Materiał Partnera Maszyny rolnicze – pod okiem doświadczonego mechanika

Maszyny rolnicze – pod okiem doświadczonego mechanika

Cieszymy się, patrząc jak z roku na rok polskie rolnictwo jest coraz bardziej modernizowane. Rolnicy mają świadomość, że zakup nowoczesnych urządzeń na gospodarstwie to inwestycja w przyszłość. Niestety nawet najlepszy i najdroższy sprzęt czasem ulega awarii. Dlatego też tak ważna jest współpraca z doświadczonymi i cenionymi mechanikami, którzy przygotują maszyny do sezonu, a kiedy trzeba, pomogą rolnikom w kryzysowej sytuacji.

Dobry warsztat – jak go znaleźć?

Awaria maszyny rolniczej w sezonie letnim to nie lada problem. Nawet najkrótszy przestój w pracy może narazić rolników na ogromne straty. Dlatego wybór kompetentnego mechanika, który szybko i skutecznie zdiagnozuje usterkę, jest tak ważne. Czym więc kierować się przy wyborze odpowiedniego warsztatu? Z pewnością nie bez znaczenia jest jego lokalizacja – im bliżej Waszego gospodarstwa, tym lepiej. Sprawdźcie również, czy serwis świadczy usługi mobilne na Waszym terenie. Mechanicy przyjadą z niezbędnym sprzętem, ustalą przyczynę usterki, a następnie ją wyeliminują. To lepsza i tańsza opcja niż transport maszyny do punktu serwisowego, gdyż odpadają koszty wynajmu lawety. Pamiętajcie jednak, by zapewnić specjaliście odpowiednie warunki do pracy – przestrzeń, w której będzie mógł się swobodnie poruszać, najlepiej zadaszoną. Taka usługa sprawdza się jednak bardziej w przypadku mniejszych, szybkich napraw, nie zaś generalnych remontów, do których potrzebny jest specjalny sprzęt diagnostyczny. Przed wyborem mechanika, koniecznie sprawdź jego ofertę, by dowiedzieć się, w jakich naprawach się specjalizuje. Firma AGRO-MECHANIKA z województwa mazowieckiego zajmuje się m.in. remontami silników w maszynach, naprawą hydrauliki i regeneracją podzespołów, a ich główną działalność stanowi naprawa zachodnich ciągników. Dlatego jeśli jesteście właścicielami maszyny marki Case, Steyr, New Holland, Fendt, John Deere, Massey Ferguson, Deutz Fahr, Same, JCB, Claas, Landini, Kubota lub jeszcze innej produkowanej za naszą zachodnią granicą, ten serwis jest właśnie dla Was. Nie zapomnijcie również, by sprawdzić opinie na temat upatrzonego mechanika  w Internecie. Jeśli  będzie miał same pozytywne komentarze, nie wahajcie się.

Fachowe doradztwo i nadzór nad flotą

Maszyny rolnicze pracują w trudnych warunkach – nic dziwnego, że czasem zaczynają szwankować. Wy jednak nie możecie pozwolić sobie na dłuższą przerwę w pracy. Dlatego też zachęcamy Was do nawiązania współpracy z serwisem, który będzie sprawował stały nadzór nad Waszą flotą. Dzięki temu mechanicy przygotują maszyny do ciężkiego dla nich sezonu, poinformują o ich stanie oraz o możliwych awariach. W trakcie wykonywania napraw doradzą zaś najlepsze rozwiązanie w kwestii doboru części.

Opracowanie:

Podziel się