Materiał Partnera Jesteś zapalonym hodowcom gołębi pocztowych – nawiąż współpracę z fachowcami z branży

Jesteś zapalonym hodowcom gołębi pocztowych – nawiąż współpracę z fachowcami z branży

Gołębie pocztowe to nie lada pasja. Aby być hodowcą odnoszącym sukcesy, trzeba ciągle być na bieżąco z nowinkami ukazującymi się na rynku. Gołąb pocztowy jest nieodłącznie związany z rodzinnym gniazdem, to znaczy z gołębnikiem, w którym przyszedł na świat i wyrósł. Gdziekolwiek byśmy go zawieźli i skądkolwiek go wypuścili, za każdym razem stara się on wrócić jak najprędzej do swego gniazda. Dlatego rozwinął się rodzaj sportu, gdzie loty gołębi to zawody.

Co musi robić hodowca, aby gołębie pocztowe były zdrowe i zadbane?

Tacy fachowcy jak Mark-Lot Marek Władyka posiadają swoje strony internetowe, gdzie dokładnie i szczegółowo informują kolegów z branży, jak właściwie dbać o gołębie pocztowe. To także sklep internetowy, gdzie można zaopatrzyć się w pasze, niezbędne dla gołębi i ich zdrowia. Ptaki potrafią zjeść dziennie sporo ziaren, trzeba też podawać im systematycznie żwir, witaminy i mieszanki mineralne. Trzeba jednak pamiętać, aby zawsze karmić je dwa razy dziennie. Zaniedbania powodują, że zamiast zarabiać ponosi się straty. Hodowla gołębi pocztowych jest dla osób, które lubią się nimi zajmować, uczestniczyć w wystawach, wypuszczać je na loty. Zanim odniesie się sukces, trzeba wielu rzeczy się nauczyć, nie można przegapić żadnego etapu w rozwoju ptaków. Hodowla gołębi może przynosić dochody, gdy ma się przynajmniej sto gołębi. Należy pamiętać jednak, że nie zawsze wychodzi się na swoje, czasami do „interesu” trzeba dołożyć, aby później cieszyć się zarobkiem. Prawdziwy hodowca musi orientować się, ze gołębie mogą zachorować na:

  • robaczyce jelitowa gołębi,

  • salmonellozę,

  • trychomonadozę,

  • zakażenie adenowirusowe i in.

Jakie produkty są wskazane dla hodowli gołębi pocztowych?

Warto zainwestować w dobrych sklepach o suplementy dla ptaków. Produkty szczególnie polecane to gama wysoce wyspecjalizowanych produktów, których stosowanie gwarantuje, tak ważne w dzisiejszym świecie bezpieczeństwo, efektywność i satysfakcję oraz świetne wyniki lotowe. Dzięki precyzyjnemu doborowi składników, suplementy dla ptaków potrzebne są w gołębniku każdego hodowcy. Optymalnie skomponowane preparaty marki Puritan Polska, wspomagają szybkie tempo wzrostu, ponadprzeciętną zdrowotność, wytrzymałość oraz kondycję gołębi i zwierząt gospodarskich. Lata doświadczeń w komponowaniu preparatów, przy ścisłej współpracy z hodowcami i lekarzami, pozwoliły na wypracowanie jasno określonej wizji, misji i celu.

Opracowanie:

Mark-Lot Marek Władyka

Sanok , Pollaka 4

Podziel się