Artykuł sponsorowany Jakie filtry są wykorzystywane w maszynach rolniczych?

Jakie filtry są wykorzystywane w maszynach rolniczych?

Filtry do maszyn rolniczych zapewniają efektywną pracę w gospodarstwie rolnym. Zróżnicowany asortyment filtrów jest dopasowany do różnych prac rolniczych: upraw, zbiorów czy pielęgnacji roślin. Filtry gwarantują wydajność i czystość układów napędowych i hydraulicznych, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Jakie filtry przedłużą żywotność maszyn rolniczych?

Filtry do maszyn rolniczych – za co odpowiadają?

Montaż filtrów umożliwia sprawne funkcjonowanie maszyny rolniczej. Odpowiadają one za usuwanie zanieczyszczeń, które mogłyby mocno wpływać na przyspieszone zużycie eksploatacyjne pojazdu bądź powodować całkowite uszkodzenie poszczególnych podzespołów maszyny rolniczej.

Filtry są regularnie modyfikowane, zgodnie z najnowszymi technologiami. Nowoczesne filtry zapewniają sprawne działanie silnika, gdyż są odporne na wpływ wysokich temperatur i ciśnień oraz posiadają zwiększone właściwości chłonne, dzięki czemu mogą pochłaniać jeszcze większą ilość zanieczyszczeń.

Skuteczna filtracja to doskonałe rozwiązanie, które zapobiega awariom maszyn rolniczych wykorzystywanych do ciężkich prac gospodarskich. Zaopatrywanie się w części do maszyn rolniczych u doświadczonego dystrybutora sprzętu, takiego jak firma Błaut-Rol, to gwarancja nieprzerwanej pracy.

Rodzaje filtrów do maszyn rolniczych

Obecnie na rynku dostępny jest bogaty asortyment filtrów, odpowiedzialnych za szereg ważnych procesów takich, jak:

  • filtrowanie płynu przekładniowego,
  • filtrowanie powietrza kabiny,
  • filtrowanie płynu hydraulicznego,
  • filtrowanie paliwa,
  • filtrowanie oleju,
  • filtrowanie powietrza w silniku,
  • filtrowanie płynu chłodzącego.

Dbanie o sprawne działanie wszystkich podzespołów maszyny rolniczej wpływa na prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. Rozwiązania filtracyjne znajdują się we wszystkich maszynach, w których znajduje się silnik i układ hydrauliczny: ciągnikach, opryskiwaczach, żniwiarkach, kombajnach, kosiarkach, ładowarkach.

Filtry oleju odpowiadają za jego czystość, usuwają zanieczyszczenia powodujące trwałe uszkodzenie silnika i innych podzespołów pojazdu. Z kolei filtry paliwa zapobiegają zużywaniu się pompy, dodatkowo przeciwdziałając zniszczeniu wtryskiwaczy. Dzięki temu do silnika przedostaje się wyłącznie czyste i jakościowe paliwo – przyjazne dla środowiska naturalnego. Filtry płynu chłodzącego zapobiegają temu, by do układu chłodzenia nie przedostawały się zewnętrzne zanieczyszczenia.

Filtrowanie płynu hydraulicznego służy do ochrony kosztownych części hydrauliki maszyny rolniczej. Dobrej jakości sprzęt filtracyjny działa pod każdym rodzajem ciśnienia. Obecnie na rynku pojawiła się bogata oferta filtrów przykręcanych, filtrów zbiornikowych i praktycznych wkładów filtrujących. Najlepiej wybrać filtry niskociśnieniowe (ciśnienie robocze do 350 psi) lub średniociśnieniowe (ciśnienie robocze do 2000 psi). Odpowiedni dobór urządzeń filtracyjnych pozwoli zoptymalizować pracę maszyn rolniczych i jednocześnie wydłużyć ich żywotność. Oznacza to też oszczędność na naprawach i wymianie uszkodzonych części do podzespołów.

Nowoczesne, wydajne filtry – troska o środowisko naturalne

Rynek wyposażenia rolniczego ciągle się rozwija, pojawiają się na nim coraz bardziej wydajne i ekologiczne produkty. Filtrowanie paliwa, filtrowanie powietrza i oczyszczanie spalin – zaawansowane rozwiązania technologiczne są przyjazne dla środowiska naturalnego. Ta cecha łączy się z wydajnością – praca w gospodarstwie staje się efektywniejsza, szybsza i mniej obciążająca dla budżetu.

Ważnym uzupełnieniem są odpowietrzniki, które doskonale współpracują ze standardowymi filtrami powietrza. Odpowietrzniki zbiornikowe usuwają wilgoć z powietrza wlotowego, pozwalając jej przedostać się do atmosfery. Dzięki temu domyka się naturalny cykl odpływu, pozytywnie wpływając na zdolność zatrzymywania wody w maszynach rolniczych.

Nowoczesne i ekologiczne produkty filtracyjne są zbudowane ze specjalnych materiałów, które doskonale zatrzymują pył i sadzę, zanim przedostaną się one do wnętrza silnika. Dodatkowym wzmocnieniem dla filtrów powietrza są filtry wstępne, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu filtracyjnego, uniemożliwiając dotarcie dużych cząstek zanieczyszczeń do filtrów zasadniczych. Tak zaprojektowana technologia zwiększa wydajność działania i obniża koszty eksploatacji sprzętu.

Filtry do maszyn rolniczych wpływają na jakość pracy, chroniąc silnik przed negatywnym działaniem zanieczyszczeń. Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie systemu filtracyjnego to również troska o środowisko naturalne. Warto zainwestować w zdrowe i czyste powietrze nie tylko w gospodarstwie, ale także na całym świecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas