Artykuł sponsorowany Jaki iglak ozdobny wybrać do ogrodu i jak o niego dbać?

Jaki iglak ozdobny wybrać do ogrodu i jak o niego dbać?

Iglaki stanowią ciekawą, całoroczną ozdobę naszego ogrodu, która może występować w wielu odsłonach np. jako dekoracja skalniaków czy wrzosowisk bądź też jako szpalery lub solitery. Do wyboru mamy też dużo, różnych rodzajów dekoracyjnych krzewów iglastych, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat tak, by dobrać najodpowiedniejszy dla nas wariant w tej materii. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Specyfika iglaków ozdobnych

Iglaki dekoracyjne pod wieloma względami różnią się od roślin liściastych. Przede wszystkim ich sezon wegetacyjny kończy się nieco wcześniej, przypadając zwykle na sierpień lub wrzesień. Z tego też względu wymagają one wcześniejszego nawożenia i cięcia. Druga ważna kwestia odnośnie pielęgnacji krzewów iglastych dotyczy ich podlewania, które należy (z uwagi na ich całoroczną transpirację) wykonywać również zimą w trakcie umiarkowanie ciepłych dni.

Korony iglaków wymagają na ogół również podwiązywania sznurkiem w okresie zimowym w celu zapobiegnięcia sytuacji, w której ich pędy wyginałyby się lub łamały. Warto też zaopatrywać się w ozdobne krzewy iglaste u sprawdzonych dostawców z profesjonalnej giełdy kwiatowej zlokalizowanej Dick Inter S.A. w Gdańsku (znajdującej się pomiędzy ulicą Elbląską i Rzęsną), która jest otwarta w godzinach między 2:00 a 20.00.

Popularne dekoracyjne iglaki

W kwestii popularnych ozdobnych iglaków do ogrodu mamy do wyboru między innymi żywotnik zachodni zwany także potocznie tują, który posiada połyskujące, zielone łuski oraz charakterystyczny, stożkowy pokrój. Do zalet żywotnika zachodniego możemy zaliczyć szybki wzrost oraz dużą odporność na mróz. Roślina ta wymaga jednak regularnego podlewania przez cały rok oraz posadzenia jej w słonecznym lub półcienistym miejscu. Kolejną ciekawą propozycję, jeśli chodzi o iglaki do ogrodu, stanowi cis pośredni, który w przeciwieństwie do cisu pospolitego nie posiada owoców o trujących nasionach, a do jego cech charakterystycznych należy krzaczasty, szeroki pokrój.

Cis pośredni najlepiej jest posadzić na zacienionym, żyznym i umiarkowanie wilgotnym podłożu. Do jego zalet natomiast zaliczamy dobre reagowanie na formowanie i cięcie oraz konkurencję w postaci np. okazałych drzew. Sosna oścista to z kolei ciekawa i wszechstronna propozycja dla tych, którzy chcą stworzyć piękny żywopłot, wrzosowisko lub skalniak z krzewów iglastych. Rośliny te sprawdzą się też doskonale w charakterze szpaler, soliter lub roślin okrywowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas