Materiał Partnera Jak znaleźć uczciwą firmą zajmującą się skupem bydła i trzody chlewnej?

Jak znaleźć uczciwą firmą zajmującą się skupem bydła i trzody chlewnej?

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w Polsce zatwierdzonych jest ponad 700 rzeźni zajmujących się ubojem zwierząt gospodarskich. Nie wszystkie jednak gwarantują rolnikom konkurencyjne ceny przy skupie zwierząt, dlatego też sprzedawcy powinni poświęcić nieco czasu na znalezienie rzetelnych kontrahentów, którzy będą w stanie zagwarantować atrakcyjne warunki współpracy. Jak to zrobić? Dowiedz się już teraz.

Obszar działalności

Poszukiwania rzetelnego kontrahenta, który zaproponuje uczciwe warunki współpracy przy skupie zwierząt są trudne, szczególnie, że wiele firm zawęża obszar swojej działalności do konkretnego regionu kraju. Zupełnie inne podejście stosuje firma Alberta Arciszewskiego z Nasielska w woj. mazowieckim, która skup i sprzedaż zwierząt rzeźnych realizuje na terenie całego kraju, jednocześnie zapewniając bezpieczny transport pogłowia.

Konkurencyjne ceny oraz szybka zapłata

Firma skupująca bydło, która cieszy się dobrą opinią, powinna cechować się konkurencyjnymi i uczciwymi cenami, a także szybką płatnością, zarówno w przypadku gotówki, jak i przelewów bankowych. Płatność ma ogromne znaczenie dla kontrahentów, a jakiekolwiek opóźnienia poza ustalone na fakturach terminy są niepożądane i świadczą o lekceważącym traktowaniu sprzedawców. 

Transport do skupu zwierząt

Bezpieczny dla zwierząt transport jest niezbędny, aby utrzymać je przy zdrowiu i wyprodukować z nich dobrej jakości mięso. Dlatego też firma zajmująca się skupem powinna posiadać przeznaczone do tego celu pojazdy dostawcze, które dotrą aż do samego gospodarstwa rolniczego. Takie pojazdy muszą gwarantować m.in. ochronę przed warunkami atmosferycznymi, a także urządzenia służące do załadowania i wyładowania niepowodujące ran oraz czystość. Odpowiednio przystosowane powinny być także ciężarówki przewożące bydło powyżej 8 godzin.

Dodatkowe usługi oferowane przez skupy bydła i trzody chlewnej

Przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu działalnością dbające o jakość współpracy, mogą także pomagać w wyrejestrowaniu zwierząt w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, co zawsze wiąże się z wypełnieniem dokumentów. Choć dla większości hodowców zasady te są jasne, to jednak pomoc ze strony firmy skupującej bydło w tym obszarze jest pozytywnym dodatkiem ułatwiającym wzajemną współpracę.

Współpraca z uczciwą firmą zajmującą się skupem bydła to gwarancja terminowych wypłat, pomocy przy wyrejestrowaniu zwierząt, a także ich odbioru z gospodarstwa. Dlatego też przed zawarciem umowy warto poświęcić nieco czasu na poszukiwanie sprawdzonych i cieszących się dobrą opinią przedsiębiorstw.

Opracowanie:

PHU Albert Arciszewski

Nasielsk , marsz. Piłsudskiego 52

  • tel. 502 368 319

Podziel się